Митниця скаржиться, що Зінченко стає Медведчуком

П'ятниця, 25 лютого 2005, 14:32
Державна митна служба незадоволена втручанням секретаріату президента України у питання призначення ключових посадовців служби.

Про це йдеться у повідомленні, що міститься на офіційному сайті Держмитслужби.

"Усі призначення на посади керівників митних органів та підрозділів центрального апарату здійснювалися виключно за погодженням з адміністрацією президента України, що не передбачено Митним кодексом", зазначається у повідомленні.

"Як стало відомо, така система, на жаль, збережена і надалі", продовжують автори повідомлення.

Вони зазначають, що таким чином керівництво Держмитслужби фактично є усунутим від здійснення кадрової політики, а керівник Держмитслужби може вплинути на своїх підлеглих лише шляхом оголошення догани або попередження про неповну службову відповідність.

Крім того, говориться в повідомленні, непоодинокими є факти прямого втручання у роботу Держмитслужби впливових посадових осіб і народних депутатів.

Сутність цих втручань зводиться до лобіювання надання пільг окремим підприємствам, незаконного звільнення товарів від митного контролю, а також звільнення від дисциплінарної відповідальності посадових осіб – порушників.

У повідомленні також ідеться, що протягом 2003-2004 років силами Держмитслужби проведено 588 службових розслідувань, до правоохоронних органів направлено 430 матеріалів щодо можливих зловживань з боку посадових осіб митниць. Разом з тим, до кримінальної відповідальності притягнуто 35 митників, а до адміністративної - 39.

"То яка ж тоді боротьба з корупцією у митній системі з позиції правоохоронних органів, які зобов'язані і мають право вести цю боротьбу!?", запитують автори повідомлення.

Водночас, Держмитслужба зазначає, що одразу після виборів президента України вона отримала "деякі можливості" щодо виправлення ситуації. Зокрема, було усунуто від роботи керівництво Західної та Чорноморської регіональної митниці.

"На сьогодні у цих регіонах обсяги незаконного ввезення товарів зведено до мінімуму", йдеться у повідомленні.

"Підприємці і досі чекають, що зі зміною керівництва Держмитслужби тіньові схеми знову повернуться", зазначається у повідомленні.

При цьому у повідомленні ідеться, що попередня влада не дуже шанувала керівництво Держмитслужби, але спроби тиску з метою "незаважання" тіньовим схемам відчуваються і зараз.

УНІАН


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування