Якщо Ющенко працевлаштовуватиме кучмістів, Мороз піде в опозицію

Вівторок, 25 січня 2005, 12:04
Якщо в уряді на ключових постах будуть представники Кучми і лобісти регіональних кланів, СПУ піде в опозицію.

Про це заявив лідер СПУ Олександр Мороз в інтерв'ю "Новій газеті".

"Наша партія перед другим туром виборів підписала з Ющенком угоду, куди ми внесли кілька положень нашої програми: мораторій на продаж землі, вивід військ з Іраку, політична реформа, використання європейської моделі управління, гарантія прав людини й т.д.", - нагадав Мороз.

Зазначивши, що "сьогодні з табору Кучми багато хто перебіг на сторону Ющенка", лідер СПУ підкреслив: "При формуванні уряду ми виходимо з того, щоб у ньому не було лобістів донецького, дніпропетровського, київського кланів і представників Кучми на провідних постах, інакше ми втратимо Україну".

Мороз висловив надію, що "пропозиції з кадрових питань" відповідатимуть викладеним принципам.

"Якщо ж наша позиція не буде враховуватися, то ми можемо зайняти й опозиційну нішу", - додав Мороз.

Політик підкреслив необхідність "доведення до суду" резонансних справ, таких як убивства Чорновола, Гонгадзе, Гетьмана. "Якщо цього не буде зроблено, то, природно, і довіри до влади не буде", - упевнений Мороз.

Також він підкреслив, що "якщо буде якийсь рух у бік ревізії домовленостей, то з нашого боку ініціатори перегляду одержать тверду і добре організовану відсіч".

На думку Мороза, єдине, що зміниться в російсько-українських відносинах з приходом Ющенка до влади, це "прозорість відносин".

Прикладом непрозорості Мороз назвав підписання договору в Дніпропетровську у 2001 році про використання нафтопроводу Одеса - Броди. "Як використається транзитна нафтопровідна мережа? Росія стурбована нестабільним ставленням української влади до цього питання й намагається тягти трубу в обхід України - через Білорусію й Прибалтику. Чи варто Москві цим займатися? Може, дешевше налагодити нормальні відносини й зняти цю проблему в цілому?" - запитав Мороз.

Лідер Соцпартії упевнений, що український контингент з Іраку має бути виведений "негайно". "Думаю, що протягом півроку виведення українського контингенту з Іраку відбудеться", - уточнив він.

На думку Мороза, "в чистому вигляді ніякого експорту помаранчевої революції не буде, але процеси демократизації громадського життя неминучі" для пострадянських країн.

"В якій формі вони відбуватимуться - інша справа. Але це неминуче, цього не треба боятися, це треба підтримувати тим політикам, які вважають себе прогресивними. Я сам підтримую добрі відносини з опозицією в Білорусі, добре знайомий з азербайджанськими опозиціонерами", - додав Мороз.

"Українська правда"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування