Симоненко. Комуністичний кандидат з олігархічною стоматологією

Середа, 8 вересня 2004, 16:17
У Симоненкові-ораторові є щось спільне із Степаном Гавришем – та ж невпинність "потоку свідомості", що виливається у безкінечний словесний ряд. Але Симоненко – це не тільки практично повна відсутність пауз, це ще й поставлений голос трибуна та періодично зростаючі нотки гніву в інтонаціях головного комуніста країни, що виступає перед потенційними виборцями.

Але це – форма. Щодо суті, то тут в публічних промовах Петра Миколайовича, наскільки можна судити принаймні з його виступу у вівторок на Арсенальній площі у Києві, відбулися певні зрушення.

Якщо ще недавно основна частина викривального пафосу лідера КПУ на його зустрічах з людьми була спрямована проти Ющенка, то зараз протягом усієї промови Симоненка прізвище "помаранчевого" кандидата утворює "солодку парочку" з Януковичем.

Інше питання, чи-то дійсно Симоненко виправив несвідоме упущення, чи-то корективи в акценти внесли закиди й припущення, неодноразово висловлювані на його адресу щодо гри на боці влади.

Втім, у своїй риториці Симоненко мало чим відрізняється від передвиборчого Ющенка чи Мороза. "Злочинна влада", "бандити при владі", "геноцид" – ця лексика Симоненка однаковою мірою характерна як для Юлії Тимошенко, так і для Михайла Бродського, під цими словами розпишуться і Мороз з Ющенком.

Але основний месидж Симоненка – тільки КПУ є справжньою альтернативою нинішній владі, яка зможе змінити ситуацію.

"Ми – єдина партія в Україні, котра не пов'язана ні з кримінальним капіталом, ні з олігархічним капіталом", - заявив Симоненко у вівторок. Відповідно, політична боротьба усіх інших, за винятком комуністів, є "жорстка боротьба кримінального капіталу за владу".

Донесенню до слухачів тези про ідентичність двох найімовірніших претендентів на президентський пост Симоненко приділяє окрему увагу, повертаючись до неї знову й знову:

"Коли залишиться Янукович чи Ющенко – незалежно від того, хто з них прийде до влади – це буде Кучма-3".

"Якщо ця злочинна бандитська влада залишиться ще при владі в особі тих чи інших олігархів, в особі Януковича чи Ющенка – немає ніякої різниці". Бо нічого в державі не зміниться, переконує Симоненко.

Навіть за маніпулюванням цією виборчою кампанією, викриває далі Симоненко, ці два кандидати не поступаються один одному: "26 кандидатів – це ж одні на боці Януковича, інші – на боці Ющенка. Це ті кандидати, які вже фальсифікують якісний склад дільничих комісій, для того щоб фальсифікувати вибори. І це також правда".

Втім, на відміну від Тимошенко, яка обіцяла перетворити кожну виборчу дільницю на "фортецю", Симоненко в боротьбі за перемогу відштовхується від сім'ї, котра, як відомо зі спадщини Леніна, є "ячейкою суспільства". "Давайте перетворимо кожний нашу сім'ю у фортецю проти олігархів", - закликає Симоненко.

Тому що "різниці між Суркісом, Ахметовим, Порошенком чи Жванією ніякої немає", переходить кандидат у президенти від КПУ до оточення своїх суперників.

"Ну чим, припустимо, олігарх Порошенко, або той же олігарх Жванія, або той же олігарх Мартиненко, або той же олігарх Червоненко відрізняється від олігархів Суркіса, Волкова та інших? Нічим".

"Схема одна: є гарний олігарх – це той, який в опозиції, і поганий олігарх – той, який у владі", - розповідає Симоненко. Але "за суттю, за змістом, за механізмами політичного дійства це одній й ті ж самі олігархи", - роз'яснює він своїм прихильникам.

Дісталося також і соціалістам. Симоненко наче чекав запитання про єдність лівого руху на виборах президента.

Спочатку, підтвердивши ідеологічну спорідненість із соціалістами і нагадавши про пропозицію приєднатися до кампанії КПУ, Симоненко тут же пригадав Морозу і голосування за пенсійну реформу, і підтримку програми уряду Януковича, і голосування за бюджет, і проти створення слідчої комісії щодо втручання зарубіжних грантодавців у внутрішню політику, і зовсім свіже, вівторкове голосування соціалістів за включення до порядку денного парламентської сесії проекту закону про реабілітацію ОУН-УПА, і підтримку Мороза з боку КПУ(о), "створеної Пінчуком і Шаровим".

"Коли будуєш хату, подивись, хто у тебе сусіди", - послався на народну приказку Симоненко. Союзником, додав він, може бути політична сила, "у якої тверде плече, рука міцна і коліна не трясуться". "А коли говорять одне, а роблять зовсім інше…", - прозоро натякнув вождь комуністів.

Очевидно, що на другому місці у президентському забігу Петро Миколайович почував би себе звичніше й комфортніше. Тому що, на його думку, "цинізм" нинішньої виборчої кампанії в тому якраз і полягає, що "у народу немає вибору", бо його "змушують вибирати між олігархами".

"Цинізмом" є також те, що соціальна частина виборчої програми Ющенка збігається з вимогами комуністів. Тому що виконувати соціальні обіцянки той збирається "некомуністичним", так би мовити, шляхом.

Насправді ж, "відкрив очі" слухачам Симоненко, уряд Ющенка відмінив пільги ветеранам війни, пенсіонерам, матерям-одиначкам, чорнобильцям, афганцям, дітям-інвалідам, співробітникам міліції. "Таким чином за один рік у народу України уряд Ющенка украв 13 млрд. грн.", - перейшов до математики Симоненко.

Втім, як зазначив Симоненко, він багато разів помічав на своїх зустрічах камери інших кандидатів. "Вивчають методику наших виступів, з якою ми викладаємо аргументи нашої програми, а потім, не соромлячись, повторяють одне й те ж саме", - поділився спостереженнями головний комуніст.

До речі, як повідомив в ході промови Симоненко, і пенсії у час прем'єрства Ющенка виплачувалися не завдяки його уряду, а завдяки тим законам, що їх ухвалення домоглися комуністи.

"Програма, з якою я виступаю в боротьбі за пост президента – це програма з людьми і для людей, це програма людського буття і покращення нашого життя.
Це програма об'єднання народу України в боротьбі проти олігархів", - проголосив Симоненко.

На початку викладу її, щоправда, вождь послідовників-ленінців трохи пробуксував: "По-перше, ми об'єднуємо державне управління і повертаємо державі управління народом держави, і тому повернення державного управління у поєднанні з ринковими механізмами управління – це і буде одною із складових об'єднання народу України".

Але далі пішло як по маслу – соціальний захист, мінімальна зарплата у півтори тисячі гривень, безкоштовна медицина, освіта, гарантована зайнятість тощо. Тобто те, чого, по суті, не заперечує жоден інший кандидат. А також повернення знецінених вкладів протягом півтора (якщо на ощадкнижці було менше тисячі рублів) – шести (понад тисячу рублів) років.

(Щоправда, своєю обуреною заявою про те, що середня вартість пломбування зуба "у нормальній клініці" коштує 500 гривень, товариш Симоненко мимоволі викликав у автора цих рядків, якому така ціна жодного разу не зустрічалася, нездоровий інтерес – де лікує зуби сам головний комуніст? Чи, не дай Боже, у "супер-еліт"-стоматології?)

Джерела надходження коштів Симоненко також бачить чітко: повернення у державну монополію виробництва горілки й тютюнових виробів (це 15 млрд. гривень), скасування пільг тим підприємствам, користування якими не йде "на користь народу України" (це ще 8-12 млрд. грн.), припинити шахрайство і злодійство на кордоні та митниці (ще вивільняється 10 млрд. грн.), "розібратися" з Національним банком, "навести порядок" у газотранспортній мережі тощо.

"Таким чином, ми й будемо мати до 40 млрд. грн., які й будуть повернуті народу України", - резюмує Симоненко.

Плюс заборона на торгівлю землею, зміцнення ЄЕП, категорична відмова від вступу в НАТО – все це разом, стверджує Симоненко, "і є політика з людським обличчям".

Основну масу учасників зібрання становили люди не першої молодості. Судячи з цього, окреме звернення Симоненка до ветеранів (із натяком на 30-гривневі надбавки до пенсій) було цілком вмотивованим: "Вас 14 мільйонів. Зробіть ще одну перемогу. Я дуже хочу, щоб наступні покоління ніколи не сказали: а ти діду побоявся, ти зрадив мене, ти за тридцять срібняків продав і моє майбутнє".

Те ж саме їм каже неліва опозиція.

Читайте також:

"Iсус", "інтелектуал", реприватизатор

Чому Ющенко не Тарас Бульба

Ющенко – боротьба за золоту акцію. Нотатки з передвиборчого туру

Чернігівський п`ємонт Мороза

Народний варіант Ющенка