Депутат Бундестагу: У Європі Тігіпка звільнили б на другий день

Вівторок, 14 вересня 2004, 23:10
В жодній європейській країні голова центрального банку не рекламується на випуску банкнот.

Про це заявив у вівторок в Києві голова комітету у закордонних справах німецького Бундестагу Фолькер Рюе.

Коментуючи діяльність Сергія Тігіпка – "голови Національного банку, який зараз веде передвиборчу боротьбу", Рюе зіронізував, що він має нагоду "вивчити щось нове".

"В жодній країні про таке не можна було б і подумати, щоб випустити нову банкноту і зробити собі рекламу на цьому", - сказав німецький парламентар.

За його словами, "якби голова нацбанку так вчинив десь у європейській країні, то він би на другий день позбувся своєї посади".

Рюе підкреслив, що Німеччина не робить ставку на якогось кандидата у президенти: "Це вирішує український народ, а не іноземні політики". "Ми ставимо загалом на Україну", - додав він.

"Ми будемо співпрацювати з будь-яким президентом, якого було обрано шляхом чесних справедливих виборів", - сказав Рюе. Разом з тим він висловив нерозуміння "деяких політиків в Україні, які вважають, що буде кінець світу, якщо їх не оберуть".

Кажучи про європерспективи України, Рюе зазначив, що "якось не говориться про те що Україна має перспективу стати членом ЄС", і порадив українцям "використати шанси Плану дій, шанси, які надає Україні Нова політика сусідства".

"Це, власне, в інтересах України, це не те що Україна робить послугу якусь ЄС", - сказав Рюе. Він додав,що за одним планом дій будуть наступні, у яких може бути обумовлено можливості членства.

"Проект ЄС ще не завершений", - підкреслив Рюе.

Разом з тим, міністр-посланник німецького посольства в Україні Ганс Йохен Шмідт додав, що "найбільша проблема" плану дій – що "Україна відкидає пункти про вибори", заперечуючи проти внесення у план дій зобов'язання провести їх чесно і прозоро.

"Якщо Україна хоче бути членом ЄС і говорить про надання їй статусу країни з ринковою економікою, треба виконати певні правила", - зауважив Шмідт.

За його словами, "Україна сказала, що вона хоче вступити в СОТ, але затягує цей процес, і європейські політики вже задумуються, чи це щиро".

"Українська правда"