СЕНАТ США ПРОГОЛОСУВАВ ЗАКЛИК ДО КУЧМИ І ЯНУКОВИЧА

П'ятниця, 23 липня 2004, 21:30
Сенат, верхня палата Конгресу США, ухвалила резолюцію із закликом до українського керівництва провести чесні та демократичні вибори президента України.

Про це повідомляється на сайті Сенату США.

Там також зазначається, що перед цим резолюцію розглянув комітет у закордонних справах Сенату.

Резолюція Сенату була внесена конгресменом-республіканцем Беном Кембеллом, співголовою Гельсинської комісії разом із сенаторами Крісом Доддом і Джозефом Біденом (обидва – демократи).

Як зазначається у резолюції, Сенат "настійливо радить владі України домагатися повністю прозорої виборчої процедури до, під час та після виборів президента в 2004".

США нагадують Україні, що "демократичний, прозорий та чесний передвиборчий процес" є передумовою для "повної інтеграції до Західного співтовариства рівноправним членом, включно з організаціями, такими як НАТО".

Сенат наголошує на необхідності "безперешкодного доступу всіх сил та кандидатів до друкованих, радіо-, теле- та інтернет-медіа на недискримінаційній основі".

Сенат "настійливо радить владі України гарантувати свободу зібрання і об'єднання, включно з правом кандидатів, членів партій вільно збиратися, організовувати та проводити публічні заходи".

Сенат "настійливо радить", щоб влада України забезпечила ці права без "шантажу та залякування з боку місцевих чи загальнодержавних чиновників".

Серед іншого, як говориться в документі, це передбачає "вільний доступ для українських і міжнародних виборчих спостерігачів" до виборів, "багатопартійне представництво у всіх виборчих комісіях".

Сенат закликає українську владу гарантувати "свободу кандидатів, членів опозиційних партій та незалежних ЗМІ від шантажу та залякування з боку влади шляхом вибіркових податкових перевірок".

У сфері мас-медіа Сенат закликає українську владу убезпечити медіа від тиску, який здійснюється "скасуванням ліцензій або позовами за поширення наклепу".

Згідно з текстом проекту резолюції, Сенат США закликає владу України "гарантувати виборчий моніторинг з боку Бюро демократичних інституції та прав людини ОБСЄ, інших країн ОБСЄ, українських партій, представників кандидатів, закордонних і місцевих неурядових організацій, приватних інституцій".

Аналогічна версія проекту резолюції була представлена в Палаті представників главою комітету із міжнародних справ Генрі Гайдом (республіканець) разом із головою Гельсинської комісії Крісом Смітом (республіканець) та Томом Лантосом (демократ).

Читайте також:

СЕНАТ США ЗБИРАЄТЬСЯ ЗАЯВИТИ ВСЕ, ЩО ДУМАЄ ПРО ВИБОРИ В УКРАЇНІ


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування