ЛАЗАРЕНКО ПІДТРИМАВ ЯНУКОВИЧА

П'ятниця, 2 липня 2004, 10:51
Екс-прем'єр Павло Лазаренко підтримує дії Віктора Януковича на чолі уряду і характеризує його як сильного господарника.

Про це Лазаренко заявив в інтерв'ю газеті "Сьогодні".

Лазаренко здивувався педалюванням теми судимостей Януковича: "Я не знаю, для чого нагнітається тема судимостей Віктора Федоровича в підлітковому віці. Можливо, це частина провокації його опонентів у структурах нинішньої влади".

"Я знаю Януковича як міцного господарника, здатного піти на тверді заходи, якщо того вимагають обставини. Саме за ці його якості, очолюваний мною уряд і рекомендував президентові призначити Віктора Федоровича керівником Донецької облдержадміністрації", - сказав Лазаренко.

"Пам'ятаю, я навіть особисто представляв його активові області. Сьогодні мені багато в чому імпонують дії прем'єра, особливо в напрямку більшої прозорості економіки", - додав Лазаренко.

"Погодьтеся, адже не кожний зважиться на такий сміливий крок, щоб у рік президентських виборів піти проти волі Банкової і збільшити видаткову частину бюджету на 8 мільярдів гривень!", - сказав він.

Лазаренко визнав, що у Кабінету міністрів є "певні складності, навіть незважаючи на зростання економічних показників". "Але це не проблема Віктора Януковича, а системи функціонування нинішньої парламентсько-президентської коаліції, окремі представники якої часом переслідують взаємовиключні інтереси".

"Скажу відверто: при нинішній системі будь-який прем'єр не може бути самостійним політичним гравцем. І так буде доти, поки ми на конституційному рівні не змінимо стан справ", - повідомив Лазаренко.

Лазаренко також сказав, що "за роки, проведені далеко від рідної землі у мене хоч якось змінилося відношення до Олександра Мороза, Юлії Тимошенко, або Віктора Ющенка".

Лазаренко також сказав, що вважає політреформу "не тільки перспективною, але і необхідною".

"Це була би гарантія збереження демократичного шляху розвитку держави незалежно від того, хто завтра буде президентом", - додав він.

"Сьогодні є тільки один універсальний варіант ефективного проведення політреформи: провести (або хоча б почати її проведення) до президентських виборів, але вводити в дію її положення тільки після чергових парламентських виборів. Адже тоді люди б точно знали, якій політичній силі, і які повноваження довіряють", - зауважив він.

"Хоча, на відміну від багатьох представників нинішньої демократичної опозиції, я вважаю, що проголосований 23 червня в першому читанні варіант політичної реформи після внесення в нього ряду змін і доповнень має повне право на життя і може уже восени бути проголосований не 300-ма, а 400-ма голосами".

"Для цього окремим політикам потрібно абстрагуватися від негайних політичних інтересів і подумати про завтрашній день. Адже влада нікому не дається навічно. І якщо сьогодні ти у влади, то думай про те, яким буде завтра твоє життя в опозиції, чи не станеш ти сам жертвою вседозволеності однієї людини?", - сказав Лазаренко.

"Для мене важливі не персоналії, а перемога демократії в Україні. Для мене важливо, щоб до влади прийшли люди, що не стануть переслідувати своїх опонентів за їхні політичні переконання, що не будуть розглядати своє положення винятково як інструмент самозбагачення. І я вважаю, що такі люди є в нинішнім демократичному середовищі", - наголосив Лазаренко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування