ЛИТВИН НЕ ДОЗВОЛИТЬ ШУФРИЧУ ЗРОБИТИ З КОНСТИТУЦІЇ "ДІВКУ"

Понеділок, 19 квітня 2004, 12:53
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин закликає Конституційний суд не ухвалювати рішення про переголосування законопроекту змін до Конституції №4105.

"Я думаю, що Конституційний суд не буде втручатися в прерогативу Верховної Ради України, і він не може прийняти рішення, яке б зобов’язувало Верховну Раду голосувати за той чи інший закон", – сказав Литвин у неділю в ефірі каналу ICTV.

"Ми не можемо перекидати на Конституційний суд те рішення, яке прийняла Верховна Рада, а Конституційний суд не може підміняти внутрішні процедури, за якими діє і живе Верховна Рада України".

Водночас Литвин сказав, що "я не здивуюсь, якщо Конституційний суд скаже потрібне, дивлячись на деякі рішення КС".

При цьому Литвин нагадав, що ці рішення є обов’язковими для виконання й оскарженню не підлягають.

Литвин також різко розкритикував депутатів від більшості, які наполягають на переголосуванні змін до Конституції, аргументуючи це тим, що Литвин назвав не той реєстраційний номер законопроекту.

"Якщо хочуть ще раз переголосувати цей закон, то хай тоді спочатку змінять 158-у статтю Конституції, в якій чітко записано: якщо законопроект розглядався, і не знайшов підтримки в 2/3 голосів Верховної Ради – він може розглядатися не раніше, ніж через рік", – заявив Литвин.

"Можна через все переступити, але я думаю, в політиків вистачить сумління не переступати через Конституцію! Конституція – це не дівка, якою можна торгувати на майдані", – сказав спікер

"Ці політики, які говорять про це – вони ладні свою матір вивести на торжище заради того, щоб задовольнити свої амбіції. Цього не буде", – наголосив Литвин.

Перед цією відповіддю Литвина у передачі на ICTV було показано коментар члена СДПУ(о) Нестора Шуфрича, який заявив, що 8 квітня розглядався не законопроект №4105, а "пропозиції, внесені Олександром Морозом". За словами Шуфрича, парламент "має можливість розглядати" законопроект №4105.

Литвин сказав, що провал голосування за політичну реформу був "закономірним результатом внаслідок того, якими методами здійснювалась підготовча робота".

"Я думаю, що спочатку чітко не було поставлено питання, що потрібно країні на даному етапу розвитку. Який набір інструментів потрібний? І які завдання стоять перед Україною?" – сказав він.

"І я думаю, що сокирними методами переконувати депутатів з одного і з іншого боку щодо доцільності чи недоцільності прийняття закону – це також в підсумковому підсумку мінусовий результат, який отримали".

Литвин сказав, що для переконання депутатів перед голосування їх призначали членами колегій міністерств чи пропонували державні нагороди.



Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування