Чубайс не може купувати обленерго в держави, а в Пінчука й Григоришина – тільки з дозволу

П'ятниця, 5 грудня 2003, 16:10
Участь державних компаній інших країн у приватизації держмайна України не передбачена. У зв'язку з чим, відповідно, будь-які зміни в законодавстві для надання їм такої можливості ініціюватися не будуть.

Про це заявив віце-прем'єр України Віталій Гайдук, коментуючи озвучені головою правління РАТ "ЄЕС Росії" Анатолієм Чубайсом плани по придбанню пакетів акцій українських енергопостачальних компаній (обленерго).

"Ми передбачаємо приватизацію, а не перехід з однієї держвласності в іншу", - сказав Гайдук.

Віце-прем'єр також нагадав, що РАТ "ЄЕС Росії" уже подавало заявки на участь у приватизації українських обленерго (у 2000 році), однак не було допущено, оскільки не надало результати аудиту за останні три роки.

"Фонд держмайна України відмовив, незважаючи на те, що це - велика компанія", - сказав Гайдук. Він підкреслив при цьому, що будь-який претендент на акції повинен відповідати однаковим для всіх обов'язковим умовам.

Покупка української держвласності РАТ "ЄЕС Росії", поки воно залишається у власності Російської держави, можливо тільки шляхом досягнення міждержавної угоди, відзначив Гайдук.

Він нагадав заяву президента Леоніда Кучми про неготовність України в даний час дати позитивну відповідь по цьому питанню.

При цьому Гайдук відзначив, що у випадку, якщо РАТ буде приватизовано, воно може брати участь у приватизації українських обленерго на загальних умовах.

Говорячи про покупку РАТ "ЄЕС Росії" активів 10 українських обленерго, Гайдук сказав, що російська компанія повинна погодити цю операцію з Антимонопольним комітетом (АМК) і Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ).

"Якщо РАТ одержить відповідні дозволи, ніхто не може заборонити йому цю угоду", - сказав він.

Гайдук підкреслив, що в даному випадку мова йде про придбання акцій обленерго на вторинному ринку в приватних власників, а не про продаж держмайна.

Гайдук відзначив, що такі дозволи необхідні незалежно від того, отримується державна чи приватна власність і хто її отримує. Вони потрібні, щоб з'ясувати обсяги концентрації або монополізації, що вони спричинять.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте також:

Чубайс, Пінчук, Григоришин: група взаємопорятунку


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування