Омельченка зможуть звільнити за "регулювання" цін на хліб?

Четвер, 23 жовтня 2003, 13:51
Київська міська рада рекомендувала столичній міськадміністрації переглянути з 1 листопада ціни на хліб і хлібобулочні вироби з урахуванням реальних цін, що склалися на ринку зерна і борошна.

Як повідомлялося раніше, ціни на зерно і борошно в нинішньому році порівнянно з 2002 роком значно зросли. Таким чином, ціни на хлібобулочні вироби можуть бути переглянуті тільки у бік підвищення.

Київрада також доручила при формуванні проекту бюджету столиці на 2004 рік розглянути пропозицію про часткову компенсацію підвищення цін на хліб малозабезпеченим прошаркам населення.

Крім того, Київрада доручила розробити і подати на затвердження сесії програму забезпечення зерном Києва на період 2004-2006 роки.

Столичній адміністрації також доручено знайти джерела для погашення заборгованості ЗАТ "Київмлин", що виникла у зв'язку із ситуацією на ринку зерна.

В інтерв'ю журналістам київський міський голова Олександр Омельченко відзначив, що це рішення Київради має "рекомендаційний характер", це побажання, як вийти із ситуації, що склалася на ринку зерна.

За словами мера, даним рішенням Київміськадміністрації запропоновано передбачити всі можливості пом'якшення ситуації на ринку зерна.

Омельченко підкреслив, що на сьогодні ціни на зерно в Україні "вийшли на рівень європейських і міжнародних і складають більш $200 за тонну".

"Ситуація складна, і виходити з неї потрібно виважено, спокійно, і ми поки демонструємо це", - сказав він.

Мер відзначив, що в Києві є запаси зерна і борошна для випічки хлібобулочних виробів до кінця жовтня.

Відповідаючи на питання, чи будуть усе-таки підвищені ціни на хліб, Омельченко заявив, що "сьогодні складно сказати, в який день буде прийняте рішення про регулювання цін".

При цьому він підкреслив, що необхідно розрізняти терміни підвищення або зниження цін. "Це не зовсім правильна термінологія, мова йде про регулювання цін, і, інша справа, на жаль, що не в меншу, а у більшу сторону", - сказав він.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування