Київ, завершення весняного парламентського сезону та помилка депутата Волкова

Вівторок, 15 липня 2003, 18:45
Народний депутат чи не з найменшим ККД в парламенті (за даними центру "Лабораторія соціального аналізу Ф-4 він пропустив майже 80% пленарних засідань) Олександр Волков дав інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

Кандидат політичних наук, зокрема, відзначив: "Що стосується можливості домовленостей між президентом та Ющенком, то Віктор Андрійович сам неодноразово пропонував Леоніду Даниловичу домовитися. Тому завжди це можна реалізувати... Але тут президент повинен потурбуватися про гарантії не тільки для себе і своєї сім'ї, але і про безпеку для своєї команди, яка віддано служила йому впродовж десятка років".

Залишаючи осторонь перше відчуття, що шановний депутат говорить в першу чергу про себе, зауважимо лише, що служити треба своїй Країні, Праву і Закону та Кримінальному Кодексу, який в рівній мірі покликаний захистити всіх громадян України. Але справа не в цьому.

Відомий вчений-суспільствознавець Волков добре знає, що домовленостей взагалі в політиці не існує. Існує й має політичне значення лише домовленість із сильним партнером. Отже, вищезазначені потенційні домовленості могли бути досягнуті у випадку наявності сильної політичної позиції самого голови держави.

Події 11 липня показали всім, в першу чергу членам парламентської більшості, що адміністрація президента програла бій за стратегічний пункт тому, що втратила контроль над політичними процесами в парламенті.

Водночас події 11 липня показали, що опозиція взагалі, в першу чергу "Наша Україна", виявилася не настільки безсилою, як в цьому переконували себе її супротивники. Йдеться навіть не про те, що "НУ", як це не дивно, виявилася найбільш ефективно працюючою парламентською фракцією (за даними центру "Лабораторія соціального аналізу Ф-4 вона внесла 447 з 1337 законопроектів).

Йдеться про те, що за півтора роки, що минули після парламентських виборів, ця фракція з купки різнобарвних інсургентів непомітно для оточуючих і самої себе перетворилася на здатний до ведення регулярних бойових дій підрозділ.

Доказом цього є кількість консолідованих голосувань "НУ" за останні три місяці – голосування 11 липня було хоча і найважливішим, але лише одним із них. І лише після 11 липня кандидат політичних наук Волков відчув те, що кандидат технічних наук Кучма озвучив тижнем раніше, припустившись безпрецедентного особистого випаду проти Ющенка.

Фактично народний депутат, так само як і президент, якому він віддано служив десяток років, визнали, що "Наша Україна" є політичною силою, з якою не тільки доводиться вже рахуватися, але й боротися з якою вже немає ані ресурсу, ані натхнення.

Події 11 липня засвідчили, і це, на нашу думку, є найголовнішим, що більшість відчула слабкість позиції й президента, і його команди. Практично це означає, що чекати щасливого моменту, коли голова держави або уповноважена ним особа домовляться з Ющенком про свою долю та долю своїх слуг, може бути шкідливо для майбутнього політичного здоров'я.

Практично це означає, що літній відпочинок корисніше використати не стільки на те, щоби "купувати" депутатів від опозиції, скільки на те, щоби виторговувати гарантії для себе особисто з лідером найвпливовішої опозиційної фракції.

Треба віддати належне тим депутатам від "більшості", які почали відповідні переговори до початку канікул і погодилися оголосити про перехід до "НУ" восени. Власне тільки ці депутати і можуть відпочивати спокійно, іронічно споглядаючи на стурбованих колег.

Літня відпустка не була би зіпсована, якби президентські стратеги, а Волков має до них бодай дотичне відношення, поважали противника, яким би безпорадним той не здавався. Часу для того, щоби продемонструвати навіть нещиру повагу вже практично й не залишилося.

Не виключено, що восени єдино можливим переговорним модулем з Ющенком стане капітуляція. І то за умови, що захочуть прийняти.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування