Іспанці вимагають пояснень від США з приводу убитого журналіста. А Кучма?

Вівторок, 8 квітня 2003, 18:53
Міністр закордонних справ України Анатолій Зленко направив співчуття рідним і близьким українського журналіста Тараса Процюка, який загинув у вівторок у Багдаді.

Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, Зленко з "глибокою скорботою дізнався про трагічну загибель Процюка".

Для міністра закордонних справ смерть Тараса Процюка є "особливо гіркою", оскільки Зленко мав "можливість не тільки бути знайомим з ним, але і співробітничати з цим прекрасним фахівцем, якого ніколи не страхала загроза власному життю".

"Прошу прийняти мої найщиріші співчуття, нехай вони хоч би трохи применшать гіркоту втрати рідної людини", - зазначено у співчутті Зленка родичам журналіста.

А тим часом Іспанія більш стурбована загибеллю співвітчизника. Іспанська влада збирається зажадати від керівництва США пояснень у зв'язку із загибеллю іспанського телеоператора Хосе Коусо.

Також міжнародна федерація журналістів (МФЖ) охарактеризувала напад на журналістів, як вірогідний військовий злочин. Організація засудила також іракську сторону за використання журналістів і цивільних осіб в якості живих щитів.

"Безсумнівно, ці удари були направлені по журналістах, і якщо це так, то це - тяжке порушення міжнародного права", - заявив генеральний секретар МФЖ Ейдан Уайт незадовго до того, як британське агентство Рейтер підтвердило загибель свого телеоператора.

Зі слів Уайта, "бомбардування готелю, в якому розміщуються репортери, зокрема, удари по офісах арабських ЗМІ, є кричущими подіями у війні, яка ведеться в ім'я демократії".

Уайт закликав почати незалежне міжнародне розслідування пострілу американського танка по готелю "Палестина", в якому проживали журналісти, акредитовані у Багдаді, а також руйнування офісів телекомпаній Абу-Дабі і "Аль-Джазіри", внаслідок яких загинуло декілька журналістів.

А тим часом, оператори французького телеканалу ТФ-3 зняли кадри, на яких видно, що американський танк, що випустив снаряд по готелю "Палестина" вів обстріл, не зазнаючи вогню противника у відповідь. На записі чітко видно, що танк спочатку навів своє дуло на будівлю готелю, і тільки через дві хвилини вистрілив по ньому.

Внаслідок цього обстрілу загинув український журналіст, що працював в агентстві Рейтер, а також іспанський телеоператор. Ще троє чоловік отримали поранення. Раніше американське військове командування визнало факт обстрілу, пославшись на те, що танк зазнав вогню з готелю.

З початку війни в Іраку загинуло вже 10 журналістів.

Читайте також:

У Багдаді загинув український журналіст

У зоні війни з Іраком знаходяться українські журналісти

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування