Завдання Януковича - вибити у Німеччині гроші для консорціуму?

Вівторок, 8 квітня 2003, 17:26
До початку конструктивної роботи на тристоронній основі з питань газового консорціуму Україна і Росія, передусім, повинні вирішити свої внутрішні питання.

Про це йдеться у коментарі офіційного представника посольства Німеччини в Україні з приводу перенесення зустрічі тристоронньої високопоставленої робочої групи з газового консорціуму.

"Очевидно, з боку наших партнерів спочатку повинні бути вирішені внутрішні питання. Після цього може початися конструктивна робота на тристоронній основі (Україна, Росія, Німеччина). Німецьке прислів'я свідчить: не можна носити собаку на полювання", - зазначено у коментарі, розміщеному на офіційному сайті німецького дипломатичного представництва.

Представник посольства нагадав, що на цьому тижні федеральний канцлер Німеччини Герхард Шредер (Gerhard Schroder) має можливість обговорити ситуацію щодо газотранспортного консорціуму з прем'єр-міністром України Віктором Януковичем у Берліні і з російським президентом Володимиром Путіним - у Санкт-Петербурзі. Зустріч Януковича і Шредера запланована у Берліні на 9 квітня.

А тим часом у вівторок на прес-конференції у центральному офісі "Інтерфаксу" віце-прем'єр РФ Віктор Христенко повідомив, що зустріч експертів з України, Росії і Німеччини з питання створення консорціуму може відбутися 21 або 22 квітня у Києві.

З його слів, сторони представлять свої пропозиції "щодо бізнес-моделей функціонування консорціуму". Він додав, що оцінка моделей закінчиться у серпні, після чого буде обрана одна з них.

Як повідомлялося, Україна запропонувала провести зустріч експертів 8 квітня, з чим була згодна німецька сторона. Однак Росія не підтвердила своєї участі у ній.

25 березня віце-прем'єр РФ Віктор Христенко повідомив, що питання про приєднання Німеччини до російсько-українського газотранспортного консорціуму буде розглянуте у другій половині квітня на засіданні тристоронньої робочої групи з питань співпраці у газовій сфері.

Росія і Україна створили міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортних мереж України на паритетних засадах. На початку листопада 2002 року "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали установчі документи.

Консорціум був зареєстрований у Києві 23 січня. "Газпром" і "Нафтогаз України" на початковому етапі внесли до його статутного капіталу по $0,5 млн. Бізнес-модель консорціуму повинна бути подана на розгляд урядів обох країн не пізніше 30 серпня 2003 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування