До осені у Тігіпка з'явиться свій кандидат у президенти?

П'ятниця, 28 березня 2003, 16:30
На сьогоднішній день у центристів є можливість домовитися про висунення єдиної кандидатури на президентських виборах 2004 року.

Таку думку висловив лідер партії "Трудова Україна" Сергій Тігіпко на прес-конференції після закінчення 4-го з'їзду партії "Трудова Україна" Тігіпко заявив, що "ті сили у центрі, які хочуть стабільності, але стабільності не болота, а розвитку, зобов'язані провести консультації і спробувати об'єднатися на кандидатурі одного претендента".

Разом з тим, він вважає, що це можна буде зробити трохи пізніше - до кінця літа або початку осені, коли буде зрозуміла динаміка у рейтингах кандидатів, а також проясниться ситуація з претендентами від інших політичних сил.

Тігіпко заявив, що партія "досить конструктивно налаштована" на такі переговори. "У нас немає такого, щоб наш - і все, і жоден інший", - сказав він.

Крім цього, законодавче закріплення політичної реформи, запропонованої президентом Кучмою, "можливе лише за участю всіх політичних сил країни - і тих, які представлені у владі, й опозиційних - на основі реального пошуку взаємних компромісів".

Таку думку з приводу зміни системи влади у країні висловив Тігіпко, виступаючи на з'їзді. "Необхідне поступове просування у роботі за принципом "від простого до складного", на основі спільних позицій у політичній реформі до розробки такої конструкції влади, яка була б підконтрольна, прозорої і підзвітної виборцям", - заявив Тігіпко.

Він також зазначив, що необхідно відійти "від персоніфікації проекту політичної реформи".

Лідер "ТУ" загалом висловився на підтримку політичної реформи, запропонованої Кучмою. Але разом з тим, вважає він, на сьогодні введення двопалатного парламенту є передчасним, оскільки представники регіонів не повинні мати вплив на формування уряду і прийняття бюджету.

На думку Тігіпка, у парламенті повинно бути 450 депутатів, при цьому 75% повинні обиратися за партійними списками, а інші 25% - за мажоритарними, однак з обов'язковим висуненням партіями. Крім того, повинна бути встановлена "жорстка партійна дисципліна", за якої депутати, які вийшли з фракції, повинні або залишити партію, або повинні бути позбавлені депутатського мандата.

Лідер партії висловився за те, щоб повноваження по призначенню силових міністрів повинні бути надані президенту. Разом з тим, він підкреслив, що має бути знайдений механізм, який би забезпечував цілісність уряду, а не розподіл його на "дві коаліції - пропрезидентську і пропарламентську".

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування