ДВА НОВИХ ПАКЕТИ КЕРІВНИКІВ ПАРЛАМЕНТУ

Середа, 22 травня 2002, 17:42
Не виключено, що на голосування Верховної Ради в четвер будуть винесені два "пакети" кандидатур на керівництво парламенту, внесені соціалістом Миколою Рудьковським, повідомив у середу в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" лідер фракції Компартії України Петро Симоненко.

За його словами, про це йому повідомив лідер "Нашої України" Віктор Ющенко.

У двох "пакетах", внесених Рудьковським, наступні прізвища: Віктор Мусіяка ("Наша Україна") - Адам Мартинюк (КПУ) - Станіслав Ніколаєнко (СПУ); Мартинюк - Петро Порошенко ("Наша Україна") - Юлія Тимошенко (БЮТ).

Разом з тим Симоненко заявив, що фракція Компартії не підтримає жоден з цих пакетів.

Кажучи про свої переговори з Ющенком, що відбулися в середу, лідер комуністів повідомив, що "Наша Україна" поки не має свого "пакету", тому лідери двох фракцій конкретні кандидатури не обговорювали.

Симоненко також висловив побоювання у зв'язку з можливістю позитивного голосування за "пакет" кандидатур, в якому на пост спікера висувається лідер "Єдиної України" Володимир Литвин "на підставі домовленості фракцій "Єдина Україна" і СДПУ(О) за участю представників "Нашої України" з числа кланово-олігархічних груп".

За словами лідер КПУ, Ющенко, зокрема, звернувся до нього з проханням ще раз розглянути пропозицію про те, що, якщо "Наша Україна", "припустимо, віддає 90% голосів за наш пакет, то чи згодні ми віддати 90% своїх голосів за їх "пакет". Разом з тим Симоненко вважає цю пропозицію неприйнятною.

Лідер КПУ заявив, що представники правих сил "ніколи не дотримували своїх обіцянок". Тому, нагадав він, комуністи й раніше висували вимогу спочатку голосувати за запропонований ними "пакет". "Тоді ми будемо переконані, що ви ("Наша Україна" - ІФ), проголосувавши за наш "пакет", поставили нас перед необхідністю виконувати певні зобов'язання, і ми повинні адекватно відреагувати", - сказав він.

Симоненко також скептично охарактеризував останній варіант проекту договору про співпрацю парламентських сил, ініційованого "Нашою Україною". За його словами, вимога Ющенка про те, щоб "за чотири дні до голосування за голову парламенту був підписаний указ про відставку уряду, зайвий раз свідчить, що технологія ультиматумів використовується для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні".

Інтерфакс-Україна