🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Створено "Блок Вітренко"

Неділя, 23 грудня 2001, 15:33
Прогресивна соціалістична партія України піде на парламентські вибори в березні 2002 року разом з Партією освітян України в "Блоці Наталії Вітренко", а кандидатів в мажоритарних округах збирається погодити в пропорції 2:1 з Комуністичною партією України.

Згідно з рішенням 11-го позачергового з'їзду ПСПУ, партія планує звернутися до Комуністичної партії України з пропозицією "погодити розподіл мажоритарних округів із зразковим співвідношенням 2:1, "для чого "провести переговори і підписати міжпартійну угоду між ПСПУ і КПУ до 10 січня 2002 року".

Центральний штаб ПСПУ з організації і проведення виборів очолить Володимир Марченко.

У своєму виступі лідер ПСПУ Наталья Вітренко зазначила, що ПСПУ об'єднується з Партією освітян України, оскільки ця партія "є найбільш близькою за програмою і духом".

Вона також повідомила, що два дні тому в Мінську в присутності керівництва КПУ висловила ініціативу узгодити дії в мажоритарних округах, оскільки партії не погодили дії по партійних списках, "коли комуністи відкрито заявили про те, що не будуть блокуватися".

"Ми повинні не конкурувати, а розділити округи", - підкреслила вона.

При цьому Вітренко уточнила, що пропорції 2:1 віддана перевага тому, що саме таке співвідношення голосів було під час президентських виборів між Вітренко і лідером комуністів Петром Симоненком.

Оцінюючи політичний спектр країни, Вітренко зупинилася на "близькості" ПСПУ і Комуністичної партії України. "Незважаючи на об'єктивну критику, у нас спільний зовнішній вектор", сказала Вітренко, назвавши таким вектором курс на створення "нового міждержавного об'єднання" України, Росії і Білорусії.

З'їзд ПСПУ прийняв декларацію прав і обов'язків народного депутата - члена ПСПУ, яку повинен підписати кожний кандидат в депутати від партії. Згідно з декларацією, після виборів народний депутат - представник ПСПУ зобов'язаний написати заяву про складання депутатських повноважень, яке буде гарантією того, що депутат не вийде з парламентської фракції. У разі виходу депутата з фракції або прийняття з'їздом рішення про недовіру ця заява буде внесена до Верховної Ради України.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: