Україна прийняла жорсткий бюджет

П'ятниця, 14 грудня 2001, 16:42
Парламент України прийняв у другому читанні бюджет на 2002 рік. Уперше він відповідає стандартам, встановленим МВФ.

Прогнозується бюджетний дефіцит в розмірі всього 1,7%. Таким чином, буде витримана умова, без якого МВФ відмовлявся виділити Україні черговий кредит в 375 мільйонів доларів.

У проекті бюджету передбачено, що в 2002 році економічне зростання в Україні становитиме 6%. У 2000 році воно становило 5,8%, а в 2001, за оцінками експертів, ця цифра зросте до 7-8%.
Рівень інфляції знизиться до 6% - це мінімальний показник з 1991 року.

Після прийняття проекту бюджету у другому читанні його ключові показники зміні вже не підлягають.

Незговірливі депутати

Обставини, що склалися напедодні обговорення цього документу, були надзвичайно складними. Депутати українського парламенту вимагали підвищити витрати на забезпечення правопорядку, підтримку армії, вугільної промисловості і освіти.

Оглядачі зазначають, що масла у вогонь могла підлити ще і близькість парламентських виборів - вони призначені на березень 2002 року.

У результаті цифри в деяких витратних статтях бюджету все-таки збільшилися. Однак скептики з сумнівом ставляться до тверджень про те, що прибутки України в 2002 році можуть зрости. Вони зазначають, що багато чого залежить від того, чи буде парламент готовий до прийняття низки непопулярних законів.

В останні роки Україна ретельніше, ніж раніше, стежить за дотриманням бюджетної дисципліни. Особливо помітної ця тенденція була за правління "прем'єра-західника" Віктора Ющенка, який в цьому році був вимушений піти у відставку.

Ринкові реформи

Нинішній кабінет намагається провести низку ринкових реформ, яких давно чекали на Заході.

Парламент, однак, навряд чи буде готів схвалювати непопулярні закони незадовго до виборів. Більш того аналітики нагадують, що зовсім недавно Україною прошла хвиля протестів проти дій нинішнього президента країни Леоніда Кучми.

Однак реформи необхідні для підвищення інвестиційної привабливості України. З економічної точки зору, ця країна до цього часу відстає від Росії, а середній прибуток її громадян в два із зайвим разу нижче, ніж у росіян.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування