На Кучму чекає "тест Фельдманом"

Середа, 21 листопада 2001, 13:40
Відомому клієнту слідчих ізоляторів Борису Фельдману рекомендовано найближчими днями не відходити від телевізора – якщо, звичайно, вітчизняна пенітенціарна система дозволяє такі розкоші. Тиждень тому Кучма відмовився зустрічатися з депутатами, які, як він сам сказав, "брали участь в касетному скандалі", та порадив їм спілкуватися з ним через пресу. Олександр Жир написав першого відкритого листа щодо екс-керівника банку "Слов'янський", і тепер Фельдман може почути з телевізора відповідь "гаранта конституційних прав і свобод громадян України".

Депутат питає у Кучми, чи дійсно він дав згоду на те, щоб генпрокурор Потебенько та голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Льовочкін "відкрито заявили про своє небажання виконувати Конституцію України, рішення Конституційного Суду України та привласнили права судової гілки влади щодо обмеження свободи громадян України".

"В черговий раз ставлю Вас до відома, пане президенте України, що генеральний прокурор України Потебенько М.О. вважає за можливе та відміняє рішення суду шляхом внесення приписів. Пояснити законність своїх дій він не може, окрім як підтримкою президента.

"В черговий раз ставлю Вас до відома, пане президенте України, що голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Льовочкін В.А. не вважає за потрібне виконувати рішення суду про звільнення незаконно утримуваного під вартою громадянина, визнаючи верховенство антиконституційного припису прокурора над судовим рішенням".

Жир надіслав Кучмі разом з листом "добре відомі" пану президенту факти по справі Фельдмана та копії документів: рішення Печерського місцевого суду Києва від 27 вересня, яким віце-президента "Слов'янського" мали звільнити з-під варти, прокурорського Припису від цього ж числа, яким це рішення анулюється, відповіді Генпрокуратури та Держдепартаменту з питань виконання покарань.

"Я мав консультації з цього питання з великою кількістю юристів, в тому числі докторами, академіками правових наук. Я не мав жодної іншої відповіді, окрім як "правове свавілля та свідоме ігнорування Конституції України генеральним прокурором держави", - пише Жир Кучмі. "Заради об’єктивності зазначу, що єдиною структурою, яка не може дати правову оцінку діям генерального прокурора України щодо відміни судових рішень шляхом внесення приписів є адміністрація президента України. На моє звернення до Вас, пане президенте, як гаранта Конституції, з проханням вжити заходів щодо захисту Основного Закону від посягань з боку пана Потебенька М.О., я отримав відповідь, що воно спрямовано для розгляду… Потебеньку М.О.".

"Враховуючи таке ставлення президента та його адміністрації до порушень Конституції, Генеральна прокуратура робить спробу виправдати свої дії шляхом фальсифікації рішення Конституційного Суду України від 23.05.2001 року". За словами Жира, у відповіді йому відомство Потебенька "надає у власній редакції роз’яснення положень" статті 248 пункту 3 Цивільно-процесуального кодексу України, які Конституційним Судом ще в травні 2001 визнані неконституційними. "Знайдіть, будь ласка, пане президенте України, час, та прогляньте цю відповідь за підписом першого заступника Генерального прокурора України М.Гарника, та порівняйте з рішенням Конституційного Суду України від 23.05.2001. Ви погодитесь, що такі речі можуть робити лише люди, переконані в тому, що вони недоторкані та захищені від правосуддя за будь-які дії, в тому числі за наругу над Конституцією та цинічні знущання над співвітчизниками".

"Скоїв злочин Борис Фельдман чи не скоїв, встановить лише суд. Законне чи незаконне рішення прийняв 27.09.01 р. Печерський місцевий суд м. Києва - буде встановлено, але лише судом, у відповідності до діючих правових і процесуальних норм", - не стомлюєтьcя писати далі Жир.

В кінці листа депутат просить у Кучми дуже мало – дати відповідь "депутату Жиру та й всім громадянам України" лише на два питання:

"1. Ви, як Гарант Конституції України, вважаєте конституційними дії генерального прокурора України щодо відміни судових рішень шляхом внесення приписів, в тому числі, по конкретній справі Б.Фельдмана?

"2. Ви, як Гарант Конституції України, вважаєте законними дії голови Держдепартаменту з питань виконання покарань Льовочкіна В.А., який утримує під вартою громадян України не за рішенням суду (в т.ч. Б.Фельдмана), а за приписом генерального прокурора України, який особисто визнав рішення незаконним та відмінив його?"

Жир навіть подякував Кучмі "заздалегідь за відповідь". Залишилось тільки чекати найближчого підходу "гаранта" до мікрофонів. Заодно й стане відомо, що ж насправді про перипетії навколо справи Фельдмана думає Кучма - бо на виступах без папірця його мозок не здатен вгамувати мовний потік.