У опозиції до опозиції.
Комуністична матрьошка

Четвер, 22 лютого 2001, 14:24
"Ми не збираємося захищати Потебенька, але і не будемо брати участь у кланових розборках". Це офіційне виправдання позиції комуністів при голосуванні про недовіру генпрокурору, озвучене главою партії Симоненком.

Лідер комуністів обмежився тільки цією короткою фразою для виправдання саботажу голосування. Інші думки ця подія викликає у лідера "Собору" Матвієнка – голосування підтверджує факт формування в парламенті "олігархічної більшості". "Я застерігаю, що в нас є небезпека втрати незалежності". Ті, хто проголосували за відставку, вважає депутат, "і є частиною опозиції і проукраинскою сили".

Мороз підтримку відставки пояснює "непрофесійним, тенденційним підходом з боку генерального прокурора України до багатьох справ". "Доказами цього є юридично безграмотна інформація, надана у Верховну Раду, чиста неправда генпрокурора про те, що у Верховній Раді я захищав Лазаренка". При цьому Мороз пообіцяв подати до суду на Потебенька за фактом наклепу.

На думку Мороза, зараз можна говорити про "фактичне порушення" щодо нього кримінальної справи. За словами депутата, генпрокуратура збирає інформацію про його помічників-референтів, викликає їх "для того, щоб вони надали пояснення із приводу майора Мельниченка". "На якій підставі, що, є згода Верховної Ради України про порушення щодо мене кримінальної справи?", - задав риторичне питання лідер СПУ агентству Інтерфакс-Україна.

Після безрезультатної спроби звільнити Потебенька соціалісти разом із депутатами фракцій "Батьківщини", "Реформи-конгрес" і частиною рухівців на знак протесту залишили сесійну залу.

Ознаки кризи усередині більшості не може приховати навіть його керівництво. Вибори координатора більшості перенесені на березень – тому що "вимагають додаткового узгодження" проблеми Верховної Ради і взаємодії фракцій більшості, сказав її координатор Карпов. Основним претендентом на посаду лідера більшовиків є Плющ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування