🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Ні - коаліційному уряду

П'ятниця, 2 лютого 2001, 15:00
Найближчим часом коаліційного уряду в Україні не буде. Проти цього виступають і "верхи" і "низи". Наприклад, консультації прем'єра з парламентаріями показали, що переважна більшість фракцій більшості не наполягає на формуванні коаліційного уряду.

Якщо вірити представнику Кабінету міністрів у парламенті Сергієві Соболєву, на зустрічі Ющенка з дев'ятьма з 11-ти фракцій більшості ті заявили "про фактичну неможливість формування сьогодні коаліційного уряду". Сім з цих дев'яти фракцій вважають, що створення коаліції можливо тільки якщо вибори в парламент пройдуть на пропорційній основі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Така ідея, повідомив Соболєв, сподобалася Ющенку, який тут же заявив про свою готовність сісти за стіл переговорів з представниками фракцій більшості, щоб "максимально зцементувати більшість на цей річний період і дати можливість парламенту більш активно брати участь в роботі уряду".

Взагалі, на думку деяких політиків і політологів, розмови про коаліційний уряд заводяться для того, щоб спробувати "підняти питання про доцільність існування цього уряду". Такої позиції дотримується і Соболєв і політолог Томенко, на думку якого активізація дискусії про необхідність коаліційного уряду пов'язана з "активним пошуком легітимізації законодавчих основ для розпуску нинішнього уряду і відставки прем'єра Віктора Ющенка".

Томенко переконаний, що зараз кадрові зміни в уряді будуть грати "тільки суб'єктивну роль". Вони або допоможуть уряду "пройти випробування" і не піти у відставку в ході обговорення в парламенті в квітні звіту про виконання програми діяльності Кабінету міністрів або не відіб'ються на підтримці уряду депутатським корпусом. За його даними, вже зараз 212 парламентаріїв "готові проголосувати проти уряду".

Паралельно Ющенко продовжує працювати по втіленню своєї ідеї - підготовці спільного меморандуму про солідарну відповідальність Верховної Ради і Кабінету міністрів за проведення реформ. Це вже друга спроба прем'єра якось формалізувати відносини виконавчої влади і парламенту. Минулого року такий його намір, активно підтриманий фракціями на словах, так само активно було спущено лідерами фракцій на гальмах. Поки не відомо, коли може бути підписаний такий документ. Спостерігачі не виключають, що і на цей черговий проект чекає та ж доля.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: