Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Напівукраїнські ракети доставлятимуть вантажі на МКС

Середа, 24 квітня 2013, 16:43
Версія для друку Коментарі 2

З космодрому у штаті Вірджинія, відбувся запуск приватного безпілотного ракетоносія Антарес.

За допомогою цієї ракети, компанія Орбітал, на замовлення НАСА планує налагодити доставку вантажів на Міжнародну Космічну станцію.

Це частина програми уряду США приватизації польотів в космос, аби науковці могли зосередитися на проведенні експериментів та досліджень. У створенні АНТАРЕСА взяло участь українське підприємство Південмаш.

АНТАРЕС здійнявся у небо лише з третьої спроби. У перший день,  інженери скасували політ через незначні технічні проблеми. Згодом завадили сильні вітри. Однак, у неділю, у небі над островом Валополос здійнявся найбільший ракетоносій, який коли не будь запускали з цього   космодрому НАСА.

Українські інженери розробили та виготовили центральний блок першого ступеню ракетоносія, робота над яким почалась понад п’ять років тому. Другу ступінь, а саме вантажний корабель який під час другої місії Антареса повинен буде доставити перший вантаж на Міжнародну Космічну станцію – створили американці.  Цікаво, що ракета здійнялась у небо за допомогою двигунів, створених ще у Радянському Союзі для скасованої програми польотів на місяць.

"Очевидно, ці двигуни пройшли надзвичайно детальний процес перевірок і випробовувань, включно із запаленням, перед тим як ми вирішили їх використовувати", - говорить Майк Пінкстон, керівник проекту "Антарес".

На Антарес покладають місію доставки на МКС вантажів вагою до шести тон. НАСА виділила компанії ОРБІТАЛ мільярд дев’ятсот мільйонів доларів на здійснення проекту, у рамках якого на станцію буде доставлено вісім вантажів.

"Для того аби Сполучені Штати залишалися і працювали у космосі, мали можливість досліджувати сонячну систему за межами міжнародної космічної станції, нам потрібна ця технологія. З її допомогою ми забезпечимо астронавтів усім необхідним", - каже Френк Колберстон, віце-президент "Орбітал".

АНТАРЕС, створений за допомогою української компанії, частина широкомасштабного плану адміністрації Барака Обами приватизації польотів у космос.

"Цей проект ключовий засіб підтримки продуктивної роботи МКС.  Ми маємо станцію у космосі заради проведення експериментів. Для цього потрібний засіб регулярної доставки вантажів. Що уможливить проведення досліджень та використання усього потенціалу космічної лабораторії", - зазначає Філ Макалістер, директор програми комерційних польотів НАСА.

"Співпраця є двосторонньою. Вона важлива і для України і для США. Разом ми робимо добру справу. Цей проект має надзвичайне значення для обох країн", - говорить Олександр Моцик, посол України у США.

Антарес проведе у космосі кілька днів, за результатами його випробовування, влітку буде проведено другий запуск. Антарес виведе на орбіту корабель Цейлон, який доставить перший вантаж на міжнародну космічну станцію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 178.95.144.---
lychakivsky _ 25.04.2013 01:27
Зауважу, що ця ракета, здається, є навіть не напівукраїнською, а на дві третини українською. Річ у тім, що ідея про те, що другий ступінь ракети є одночасно космічним кораблем, має вкрай важливе, ключове застосування, котре було опубліковано особисто мною в мережі, у себе в LJ в статті "Дозаправка ракети - носія", більше двох років тому, 12 квітня 2011, і для которої моє авторство, дату пріорітету і дату публікації я готовий підтвердити під детектором брехні (без підконтрольності, як це описано в статті у мене в ЖЖ lychakivsky).

Ідея в тому, що баки корабля - другого ступеня можна після виведення на орбіту багатократно дозаправляти кораблями - заправниками, котрі також можуть бути такими другими ступенями, котрі можна рекурсивно багатократно дозаправляти, і так скільки завгодно разів. Дозаправку проводити з основних баків дозаправника (з'єднані з маршевим двигуном).

Це дозволяє літати по всій Сонячній системі, ця ідея моя, отже українська. Все решта в тій ракеті тривіально.
IP: 46.44.57.---
Алексей Харченко _ 24.04.2013 17:16
До конечного положительного результата,увы, еще далеко.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте