Нова Верховна Рада запрацювала. У депутатів вже є спікер і коаліція. Наскільки дієвим буде український парламент, у складі якого поряд з активістами Євромайдану - ті, проти кого вони боролися?
Німці не завжди усвідомлюють, що на Донбасі не "криза", а справжня війна. На допомогу українцям жертвують менше, ніж могли б, констатують активісти і представники благодійних організацій.
Лінія Москви по відношенню до України вже другий тиждень домінує в громадській дискусії Німеччини. Політики, ЗМІ та блогери сперечаються про те, як вибудовувати відносини з Росією та її лідером.
Австрійський телевізійний журналіст Кристіан Вершютц написав книгу про останні події в Україні. В інтерв’ю DW автор розповів про її героїв, а також про те, як змінилася для нього Україна за 20 років.
"Коли тисячний натовп демонстрантів кидає на політика помідори, це означає, що демонстранти зловживають своєю кількісною перевагою. Але чисто по-людськи я студентів розумію: угледівши Земана, важко не зірватися з ланцюга"
Як розпочинався Євромайдан і якою стала Україна - своїми враженнями з DW ділиться відомий український журналіст Мустафа Найєм, який рік тому одним з перших закликав до акцій протесту.
Голова комітету Європарламенту Ельмар Брок висловив в інтерв’ю DW свою думку про ефективність санкцій проти Росії, а також про реформи в Україні та врегулювання конфлікту на сході країни.
Російський президент провадить політику дедалі більшої ізоляції. Це може зробити його ще агресивнішим. ЄС має дотримуватися єдиної спільної лінії, вважає оглядач DW Кристоф Гассельбах.
На думку заступника голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Андреаса Шокенгоффа, варто побоюватися, що Росія буде використовувати поставки енергоносіїв до Сербії як інструмент шантажу.
Німецька преса присвячує коментарі "чорній тіні" української кризи над самітом "Великої двадцятки", який у неділю, 16 листопада, завершився у австралійському Брісбені.
Україна отримає безвізовий режим з країнами ЄС не раніше кінця 2015 року, вважають експерти. Для цього Україні треба забезпечити охорону східного кордону, подолати корупцію і дати українцям біометричні паспорти.
Волонтерські організації занепокоєні значним спадом активності українців із забезпечення воїнів у зоні АТО. Люди виснажилися морально і матеріально, а влада "присипляє" перемир’ям, заявляють активісти.
ЗМІ застерігають: старе протистояння між Заходом та Сходом може знову загостритися
За попередніми даними, 80,1 відсотка каталонців в ході "опитування" в неділю підтримали незалежність регіону від Іспанії. У Мадриді вкотре зауважили, що жодних юридичних наслідків ці результати не матимуть.
Після звільнення з посади міністра оборони Іраклія Аласанії подала у відставку міністр закордонних справ Грузії Мая Панджикідзе. Політики заявляють про можливу зміну зовнішньополітичного курсу країни.
Майже півтора мільйони українців на парламентських виборах 26 жовтня проголосували за партію "Опозиційний блок". Чому вони вирішили підтримати нових українських опозиціонерів? Подробиці - у матеріалі DW.
Україна не досягла значного успіху, підписавши тимчасову газову угоду з Росією, вважають опитані DW українські експерти. Вони сподіваються, що навесні переговори Київ вестиме з більш сильних позицій.
Письменник Юрій Андрухович в інтерв’ю DW прокоментував результати виборів, поділився думками про виклики перед новою владою та розповів про книжку "Євромайдан", яка з’явилася у німецькому перекладі.
"Об’єднання Самопоміч" у Києві набрало більше голосів, ніж у рідному Львові, який очолює один з лідерів партії Андрій Садовий. Чи вийде слідом за партією на столичний рівень її засновник?
Європейські видання продовжують аналізувати результати парламентських виборів в Україні та пишуть про те, чому важливо не змарнувати "другий шанс", який з'явився зараз після провалу "Помаранчевої революції".
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)