Новий рік кидає Євросоюзу нові виклики: мільярдні інвестиції мають допомогти пожвавити кон'юнктуру; як ніколи на часі визначення чіткого курсу щодо Росії. Та й всередині ЄС назрівають неприємності з британцями.
Знецінення рубля змушує російських туристів залишатися вдома або ж шукати дешеві варіанти відпочинку. Найбільше відчули на собі зміни Єгипет та Туреччина.
Через економічну кризу дедалі гострішою в Україні стає проблема безробіття. Найскрутніше зараз молодим спеціалістам, зазначають експерти.
"Кримхліб" є найбільшим приватним підприємством анексованого Криму, яке перейшло у власність РФ. DW з’ясувала, як кримська влада вирішує конфлікти з бізнесом.
Втрачено зв’язок з рейсом QZ8501 авіакомпанії AirAsia, який летів з Індонезії до Сінгапуру. На його борту перебували 155 пасажирів та 7 членів екіпажу. Проводиться пошукова операція.
Скільки коштуватиме долар наступного року, і як вплинуть на українську економіку проблеми рубля? Економісти поділилися з DW "валютними" прогнозами на 2015-ий.
Німецькі газети коментують зміну зовнішньополітичного курсу Києва на тлі конфлікту з Росією та анексії Криму і перспективи вступу України до НАТО.
Лідери Євросоюзу збираються обговорити питання про можливе скасування санкцій проти Кремля лише навесні майбутнього року. Але дискусія щодо цього вже почалася.
Президент України Петро Порошенко та віце-президент США Джо Байден провели телефонну розмову, в якій обговорили, зокрема, питання фінансової допомоги Києву з боку Заходу.
"Відповідальні слідчі органи Німеччини розслідують кожне можливе порушення санаційного регламенту", - наголосили в міністерстві економіки ФРН. У разі порушення санкцій компанії загрожує покарання у вигляді штрафу, а її керівництву - у вигляді позбавлення волі, пояснили у відомстві.
Президент США Барак Обама зробив дуже особливу заяву про любов до Куби. Це стало настільки ж революційним, як кубинська революція, і настільки ж мирним, як нагірна проповідь, каже експерт DW Астрід Пранґе.
Різке знецінення рубля змусило європейські видання заговорити про загрозу колапсу російської економіки. Головним винуватцем цього вони називають політичний курс Путіна та провал економічних реформ.
Гарантом незмінності теперішнього політичного курсу Москви є люди з консервативними цінностями. Саме на них зробили ставку політтехнологи Кремля, стверджують демографи і соціологи.
Політика Німеччини щодо Росії має базуватися на фактах, вважають німецькомовні експерти з питань Східної Європи. Агресії Москви не може бути виправдання, говориться у їхньому заклику.
1 січня 2015 року Литва стане дев'ятнадцятою країною Єврозони. Не всі литовці позитивно ставляться до запровадження євро, однак це зміниться, обіцяє міністр фінансів Литви Рімантас Шаджюс в інтерв’ю DW.
Мережа газових автозаправок SparschweinGas продовжує роботу у Німеччині, попри санкції ЄС. Активи не заморожено, оскільки "їхні власники не встановлені".
Анґела Меркель запевняє, що порушення територіальної цілісності України не мине для Росії без наслідків. Канцлерка впевнена, що Москва навмисне створює перешкоди своїм сусідам на шляху інтеграції з ЄС.
Міністр оборони Франції стверджує, що Росія може взагалі не отримати вертольотоносці типу "Містраль". Тим часом Сергій Лавров говорить про удар по репутації Парижа.
Іноземці принесуть нові погляди та цінності в українську урядову машину. Та для успішної реалізації реформ їм може забракнути розуміння специфіки країни та відповідальності, припускають експерти.
Серед планів нової правлячої коаліції в Україні - диверсифікація джерел постачання газу й нафти, лібералізація енергоринку та підвищення енергоефективності. DW з'ясовувала, як це робитиметься.
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)