Лише через три тижні після президентських та за чотири місяці до парламентських виборів уряд на чолі з Євою Копач зазнав серйозної кадрової перебудови, якій передував новий виток скандалу з прослуховуванням політиків.
Незадовго перед своєю відставкою молдавський прем’єр Кирило Габуріч застеріг від можливого дефолту країни. Опитані DW експерти не виключають, що під загрозою може опинитися, зокрема, і угода Кишинева про асоціацію з ЄС.
"Путін, руки геть від України!", "Путіну не місце в Італії та Ватикані!" - такими плакатами українська громада зустрічала президента РФ у Римі. Утім, італійська сторона влаштувала Путіну теплий прийом.
Українські оператори обіцяють, що мобільної блокади непідконтрольних територій не буде. Водночас учасники ринку побоюються захоплення обладнання, на базі якого сепаратисти можуть створити власного оператора.
Кремль не проти за допомогою Придністров'я налякати ЄС і одночасно спробувати переконати Брюссель у неадекватності української влади, вважає політолог Іван Преображенський.
Анґела Меркель впевнена, що розвиток цифрових технологій може суттєво допомогти у вирішенні важливих суспільних проблем. Вона також жартома порівняла соцмережі з іншими сучасними зручностями.
Петро Порошенко виступив зі щорічним посланням до Верховної Ради, в якому оцінив зроблене владою за рік та окреслив пріоритети на майбутнє. Депутати побачили невідповідність між словами президента та реальністю.
Економічна блокада окупованих територій може бути єдиним шляхом встановити контроль над лінією розмежування, вважають експерти. Але ця політика є негуманною, що може відвернути населення від України.
На півночі Молдови проведуть референдум про надання більшої автономії одному з найбільших міст. Така ініціатива свідчить про сепаратистські тенденції та зростання напруги між Кишиневом і Москвою.
Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі має на посаді голови Одеської ОДА здійснювати реформи. Утім, сумнівно, що його апробована в Грузії модель диктатури модернізації придатна для України, вважає Бернд Йоганн.
Головною темою на шпальтах світових видань є корупційний скандал у ФІФА. Оглядачі вимагають рішучих висновків і реформи футбольної федерації після арештів у Цюриху.
Дочка Бориса Нємцова в інтерв'ю DW пояснила, чому вважає Путіна політично відповідальним за вбивство батька, і дала свою оцінку політичній та економічній ситуації в Росії.
FIFA вітає заходи швейцарської прокуратури, котра у середу повідомила про розслідування обставин ухвалення рішення федерації проводити ЧС-2018 у Росії, а ЧС-2022 - у Катарі.
Петро Порошенко пообіцяв українським громадянам краще життя. Однак прориву поки не видно. Обґрунтовано зростає критика. Президент повинен діяти, переконаний Бернд Йоганн.
Декомунізація в Україні передбачає перейменування міст, сіл і вулиць, названих на честь героїв чи досягнень СРСР, та знесення комуністичних пам'ятників. Чого коштуватиме українцям виконання закону?
Після оголошення урядом України масштабного курсу реформ минуло вже чимало часу, багато хто в них зневірився. DW намагалася з’ясувати, чого досягла в реформуванні українська влада.
Соціологи з України та Росії дійшли висновку про шкідливість російських імперських амбіцій для стосунків українців та росіян.
Напередодні голосування парламентом за закони з реформування міліції виникла суперечка щодо зняття з реєстрації альтернативного урядовому законопроекту. DW з'ясовувала, чим відрізняються два варіанти реформи.
В Італії вийшла книга "Україна. Забутий геноцид" відомого історика Етторе Чіннелли
У передмісті Санкт-Петербурга російські козаки встановили бюст Володимира Путіна в образі римського імператора. Кореспондент DW побував на відкритті пам'ятника та поділився враженнями від цього сюрреалістичного заходу.
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)