Одразу троє українських журналістів потрапили до списку цьогорічних лауреатів премії "Вільна преса Східної Європи" імені Ґерда Буцеріуса. Отримав нагороду і російський опозиційний телеканал "Дождь".
Бездіяльність спонукатиме Росію до "захисту" російськомовного населення в кожній країні. Під гаслом: "Ніхто не реагує - тоді захопимо наступну країну".
Газети коментують кримську кризу та можливі санкції проти Росії. Із жорсткими економічними санкціями Євросоюз не поспішатиме, вважають оглядачі німецьких видань. Такий крок матиме наслідки і для ЄС.
Європейські друковані видання дуже емоційно коментують події, що розгортаються навколо Криму. На думку оглядачів, вплинути на Путіна можуть лише жорсткі санкції.
Мусульманська національна меншина в Криму виступає проти відділення півострова від України. Татарів лякає російська інтервенція. Вони звернулися по підтримку до Туреччини.
Брала участь у підвищенні кваліфікації українських правоохоронців і Федеральна розвідувальна служба Німеччини. Вона, зокрема, взяла на себе витрати за курси німецької мови для співробітників Служби безпеки України. Були оплачені по три мовні курси для двох співробітників СБУ.
Євросоюз опинився перед дилемою. ЄС повинен поставити Росію на місце, не загострюючи при цьому й так уже вкрай напуржену ситуацію. Це вимагає рішучих та швидких дій, вважає Бернд Ріґерт.
У понеділок, 3 березня, європейська преса "оговтується" від новин минулих вихідних щодо дій Росії в українському Криму. Думки коментаторів - критичні, і мають дуже широкий спектр.
Антивоєнні акції відбулися 2 березня у містах Німеччини та Європи. Зокрема, у Берліні близько на акції під російським посольством лунали заклики не вводити російські війська в Україну.
Швейцарський Бундесрат видав розпорядження про блокування у швейцарських банках рахунків Віктора Януковича та пов’язаних із ним осіб, зокрема численних колишніх та нинішніх українських високопосадовців. Загалом мова йде про 20 осіб.
"Щойно ситуація у Києві знову стане більш-менш нормальною, українська політика змушена буде звернути на шлях, котрим не хотів іти екс-президент Віктор Янукович, котрий знаходиться в бігах"
"Росія неодноразово підтверджувала непорушність сучасних кордонів України. Але Путін відомий своїм презирливим ставленням до української державності"
Опитані Deutsche Welle західноєвропейські політологи не очікують загострення сепаратизму в Криму та військового втручання Росії. Але відносини між Москвою та Києвом, на їхню думку, будуть складними.
Не встигла німецька преса усвідомити результати ухвалених цими днями українським парламентом рішень, як їй уже доводиться розмірковувати, а що ж чекає на нову Україну і ЄС разом з нею?
Стрімкий розвиток подій в Україні перебуває в центрі уваги всіх провідних європейських видань. Янукович сенсаційно швидко перетворився на історію, констатують оглядачі й розмірковують про майбутнє України.
"Переговори з українським президентом приречені на провал"
Лідери Німеччини та Росії домовились докласти всіх зусиль до того, щоб уникнути ескалації насильства в Україні. Анґела Меркель повідомила, що країни ЄС підтримуватимуть тісний контакт з Росією по ситуації в Україні.
Німецькі видання застерігають від небезпеки розгортання громадянської війни, до якої, на їхню думку, рухається Україна. У країні постав конфлікт між взаємовиключними системам цінностей, пишуть німецькі ЗМІ.
У Тернопільській, Волинській, Рівненській та Івано-Франківській областях всі силові відомства перебувають також під контролем демонстрантів. У Луцьку активісти у середу вранці розтрощили та спалили офіси комуністів і Партії Регіонів.
Лідери двох українських опозиційних партій провели переговори у Берліні. Канцлерка ФРН їм симпатизує
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)