Громадянство теж може мати свою ціну. І тут класова несправедливість стає ще очевиднішою: придбати дозвіл на проживання в європейській країні можуть лише заможні, бідні ж залишаються в стороні.
Третя хвиля мобілізації не передбачає призов студентів і аспірантів. Однак повістки до військкомату вже почали отримувати навіть ті українські студенти, які навчаються за кордоном.
Німецька розвідка побачила тріщину у владному блоці Путіна. Санкції ЄС, за її даними, змусили олігархів понервуватися. Але ні зміни курсу, ні зміни влади в Москві не буде, вважає Роман Гончаренко
Україна мобілізує в армію військовозобов’язаних з досвідом та перевірить тих, хто раніше ухилявся від служби. Також для потреб армії забиратимуть необхідну техніку.
Серйозність санкцій в Росії недооцінюють, вважає російський економіст Руслан Грінберг. В інтерв'ю DW він зробив свій прогноз розвитку російської економіки та розповів про ціну анексії Криму.
Поки увага міжнародної спільноти прикута до проросійських бойовиків на Сході України, Росія нарощує військову присутність на Арабатській стрілці. На Херсонщині побоюються російського вторгнення.
Головним чинником вибору маршруту літака є економічні розрахунки авіакомпаній. Пілоти можуть відхилятися від нього лише за прямої небезпеки. Катастрофа MH17 змушує замислитися над цими правилами.
Європейські видання продовжують коментувати трагедію літака МН17 у небі над Україною. Оглядачі пишуть про катастрофу для Володимира Путіна та критикують ЄС за затягування з санкціями.
Збитий в небі над Донбасом пасажирський літак сколихнув весь світ. Міжнародна спільнота вимагає розслідування всіх обставин трагедії. Кабмін України створив урядову комісію з розслідування катастрофи.
Мер Донецька покинув місто, обласна влада й керівництво міліції у ньому також відсутні. Тоді як озброєні бойовики "ДНР" в умовах безвладдя чинять свавілля, повідомляє кореспондент DW.
Європейські видання радять Києву вже зараз задуматися про час після завершення бойових дій на Донбасі. Газети розходяться в оцінках політики Петра Порошенка та проведення АТО на Сході України.
Якщо раніше підприємства ОПК на замовлення держави лише ремонтували стару військову техніку, то нині пріоритетним буде виготовлення літаків, високоточної стрілецької зброї, засобів зв’язку та захисту.
10 липня 1994 року депутата Верховної Ради Білорусі, директора радгоспу Олександра Лукашенка було обрано президентом країни. Як йому вдалося залишитися при владі протягом усього цього часу?
До чеських книгарень час від часу потрапляють анонімні видання антиукраїнського змісту. Деякі експерти вважають, що таке явище є складовою пропагандистської кампанії, за лаштунками якої стоять російські спецслужби.
Київський Майдан перетворився на територію, яку радше оминають ті, хто взимку протестував на ньому проти режиму Януковича
Німецькі ЗМІ активно обговорюють перебіг бойових дій української армії проти сепаратистів на Сході України, а також перспективи подальших дій Москви.
Відхід від життя намісника Української православної церкви (Московського патріархату) Володимира ставить під загрозу існування цієї конфесії в Україні, вважають експерти.
У розпал кризи в Україні невпинно зростає вплив соціальних мереж. Чи варто розраховувати на них як на надійне джерело інформації? Відповідь шукали учасники Global Media Forum.
Завдяки проекту YanukovychLeaks проти Віктора Януковича розпочато більше десятка кримінальних проваджень, а українці дізналися ще більше про обсяги корупції колишньої влади. Дмитро Гнап про наслідки проекту.
Урядова криза у Болгарії: 6 серпня болгарський парламент має бути розпущено, нові вибори очікуються 5 жовтня. Паралельно з політичною кризою в країні розгорілася і банківська криза.
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)