Протягом багатьох місяців Росія попереджає про поширення "фашизму" в Україні. Парламентські вибори спростували цю теорію. Попередній результат: для ультраправих політиків - мало місця.
Під час поточної виборчої кампанії в Україні кандидати рідше вдаються до прямого підкупу виборців, ніж раніше. Утім, це не заважає їм використовувати інші, не менш маніпулятивні технології впливу.
Для того, аби виборці краще орієнтувалися в розмаїтті кандидатів у народні депутати, громадські організації створили низку інтернет-сервісів, які мають на меті полегшити вибір для громадян.
В Україні можна спостерігати сплеск благодійної та волонтерської діяльності. Який вплив на це мали події Майдану на бойові дії на Донбасі та якою мірою цей порив об'єднує українців - з'ясовувала DW.
Лєшек Бальцерович вважається батьком "польського економічного дива". В інтерв’ю DW він розкритикував політику "дешевих грошей" у Європі та слабку реакцію Заходу на дії державного керівництва Росії .
Володимир Путін візьме участь у військовому параді з нагоди 70-річчя визволення Белграда. Росія і Сербія, яка є кандидатом на вступ до ЄС, є традиційними союзниками. Проте візит спровокував неабияку критику.
Німецькі видання коментують відведення російських військових формувань від кордону з Україною
Експерти по-різному оцінюють причини звільнення губернатора Донецької області Сергія Тарути.
Прага після радянського вторгнення 1968 року - одне з міст-символів боротьби за демократію. Нині тут один з найактивніших українських Майданів. У перших лавах - росіянин Павло Коршиков.
"На жаль, самогубства є наслідком будь-яких воєн. А якщо йдеться про масштабні і тривалі бойові дії .... це ще трагічніше"
Високі технології можуть значною мірою компенсувати втрати, яких українська економіка зазнає через війну на Сході, констатують експерти. Однак інновації поки не у фокусі українського уряду.
Відомий кінорежисер розповів в інтерв’ю DW про свій погляд на конфлікт в Україні, а також про те, чому ФСБ Росії заарештувала його колегу - Олега Сенцова.
Кумівство в українській політиці залишається нормою і за нової влади. Чи готове українське суспільство й надалі терпіти просування у владу "своїх" і що потрібно, аби позбавитися непотизму?
Люстрація стала головною темою передвиборчої агітації та заяв високопосадовців. Однак чи насправді українська владна верхівка має намір зробити те, чого від неї вимагає суспільство?
В Угорщині, Румунії та Болгарії нині спостерігається відкат до авторитарної політики. Чим загрожують східноєвропейські антидемократичні ініціативи Європейському Союзові?
У Гонконгу спонтанний громадський рух Occupy Central, який розпочався як студентська акція протесту, може перерости у щось більше та поглибити прірву з Пекіном.
Як відомо, глава уряду іспанської області Каталонії 27 вересня ухвалив рішення провести 9 листопада референдум про незалежність від Іспанії. Цей крок продовжив "сепаратистський тренд" останнього часу у Європі
Путін побачив, що локальні війни знову стали можливими, що можна застосовувати форми ведення війни, випробувані в інших регіонах світу, зокрема, такі терористичні методи, які використовуються на Близькому Сході чи в Сомалі.
Німецькі видання аналізують складні взаємовідносини між путінською системою та неоднорідним Європейським Союзом, де сучасна Росія знаходить і своїх симпатиків при владі.
Низка експертів й активістів вказує на недосконалість внесених урядом України змін до Порядку залучення громадян до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
Ритуальна декомунізація - це психологічна віддушина для активістів, симулякр змін для влади, додатковий фронт робіт для чиновників, яскравий інформпривід для журналістів. (рос.)