Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Європейська преса: Іноді необхідна зброя, щоб зупинити зброю

Юрій Шейко _ Понеділок, 02 лютого 2015, 17:39
Версія для друку Коментарі 0

Реагуючи на посилення атак сепаратистів на Донбасі та провал переговорів у Мінську, європейські ЗМІ пишуть про необхідність поставок озброєння до України.

Активізація протягом останніх тижнів бойових дій на Донбасі та провал запланованих на кінець січня переговорів у Мінську спричинили певну зміну в сприйнятті конфлікту Заходом. Зокрема, як повідомили в The New York Times, в понеділок, 2 лютого очікується публікація доповіді восьми колишніх американських високопосадовців, в якій вони закликають Вашингтон надати Києву захисні озброєння на три мільярди доларів. Європейські ЗМІ зауважують, що, можливо, це є єдиною можливістю врегулювати конфлікт на Донбасі.

Британське видання The Guardian порівнює главу російської держави Володимира Путіна з колишнім президентом Югославії Слободаном Мілошевичем: "такий самий поганий, але більший". "Лише тоді, коли українська оборона зможе достовірно стримати російський наступ до досягнення патової ситуації, стане можливим урегулювання шляхом переговорів. Іноді необхідна зброя, щоб зупинити зброю", - пише The Guardian.

У британському виданні розмірковують над розподілом ролей: США надають озброєння, а Євросоюз зосереджується на санкціях та дипломатії. "ЄС ніколи не зміг би забезпечити одностайність стосовно таких військових поставок (до України - Ред.). Якщо взагалі, це мали би робити окремі країни. Хоча це могло би оживити стару насмішку "Америка готує, а Європа миє посуд", справа США полягає в забезпеченні більшості серйозних військових поставок. (…) Загальний розподіл обов’язків був би справедливим. Європейські економіки беруть на себе основний біль від санкцій, оскільки вони більше інвестували в Росію; вони нададуть основну економічну підтримку, яку Україна потребує для виживання, і вони беруть на себе більшість дипломатичних зусиль. По суті, МакКейн та Меркель є ідеальною парою "злий поліцейський" та "добрий поліцейський", - вважає The Guardian.

У Європі втрачають віру в дипломатичне вирішення

Віденська газета Der Standard констатує, що після провалу чергового раунду переговорів мінські домовленості є нежиттєздатними. "Росія, як і раніше, не зацікавлена у стабілізації ситуації в Україні. Те, що сепаратисти спричинили зрив запланованих нових переговорів у Мінську, є черговим підтвердженням цього. Вони відчувають себе на підйомі у воєнному плані та ставлять максимальні вимоги. Вереснева угода про припинення вогню є остаточно мертвою. Скептики і без того з самого початку називали її засобом Росії виграти час. Розвиток подій підтверджує їхню правоту", - зазначає австрійська Der Standard.

Про зневіру в розв’язанні конфлікту на Донбасі політичним шляхом пише і газета Dernières Nouvelles d'Alsace зі Страсбурга. "З кожним днем зникають шанси на дипломатичне вирішення. (…) Тому для деяких європейців зростає спокуса озброїти режим у Києві, щоб досягнути балансу сил. Втім, їх стримує побоювання зробити зайвий крок у напрямку цілковитого хаосу. Проте Європа не може більше ігнорувати цю війну біля своїх дверей. Раніше чи пізніше нам доведеться взяти на себе відповідальність", - наголошує французька Dernières Nouvelles d'Alsace.

Про провал політики Заходу пише і британська The Sunday Times. "Після поновлення минулого тижня російського військового наступу на Україну настав час для Заходу усвідомити, що його політиці не вдалося стримати Москву. В той час як президент Володимир Путін має чітку стратегію війни, агресії та дезінформації, Америка та Європа реагують мінімальним стримуванням, скромними санкціями та переважно неефективною дипломатією. Болісна правда полягає в тому, що Путін не відмовився від своїх цілей в Україні. Цільові санкції, накладені Європейським Союзом та Вашингтоном, встановили ціну, проте ціна виявилася недостатньо високою, щоб утримати Росію від продовження відколювання великих частин України - від Криму на півдні до Донецька на сході", - пише The Sunday Times.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте