Три незалежних інститути представлять доповідь, у якій закликатимуть уряд США надати Україні масштабну військову допомогу сукупною вартістю у три мільярди доларів, повідомляє The New York Times.
У Вашингтоні розглядають можливі поставки озброєнь оборонного характеру до України. Про це у неділю, 1 лютого, повідомила газета The New York Times. Як зазначає видання, ідею підтримати Україну озброєнням для боротьби з проросійськими сепаратистами підтримує головнокомандувач військами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав та низка чільних посадовців серед військових та чиновників.
Держсекретар США Джон Керрі, який, як очікується, відвідає Київ у четвер, 5 лютого, за даними видання, готовий вести перемовини про військові постачання. Аналогічну позицію виказує і голова генштабу збройних сил США Мартин Демпсі. Змінити своє ставлення готова, за інформацією видання, і радниця президента США з питань нацбезпеки С'юзан Райс, яка донедавна була противницею поставки на Україну звичайних озброєнь. Водночас, журналісти видання зазначають, що президент США Барак Обама поки що не визначився з остаточним рішенням, однак події останніх днів можуть примусити американську владу подивитися на ситуацію в Україні іншими очима.
The New York Times нагадує, що Білий дім до сьогодні обмежував військову допомогу Україні поставками нелетального війського спорядження, у тому числі бронежилетів, приладів нічого бачення, аптечок та інженерного обладнання. В адміністрації США побоювались, що надання українським військовим звичайних видів озброєнь могло би "підштовхнути президента Росії Володимира Путіна збільшити ставки", зазначає газета.
Допомога вартістю у три мільярди доларів
Однак слабка дія економічних санкцій, які так і не змогли примусити Росію відмовитися від постачання сепаратистам важкового озброєння та військових фахівців, знову пожвавили дискусії з приводу поставок Києву звичайних видів озброєнь, наголошується у статті видання. "Хоч у центрі нашої уваги залишається врегулювання кризи дипломатичним шляхом, ми завжди оцінюємо й інші варіанти, які можуть дати поштовх процесу переговорів", - цитує The New York Times прес-секретаря Ради національної безпеки Бернадетт Міган.
Як повідомляє видання, у понеділок, 2 лютого, буде оприлюднено незалежну доповідь, підготовлену трьома великими інститутами. Вони закликають США виділити Україні протитанкові ракети, розвідувальні безпілотними, броньовані джипи та спеціальні радари, які можуть з високою точністю визначати місцезнаходження артилерії та ракетних озброєнь противника, сукупною сумою у три мільярди доларів.
Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.pravda.com.ua