Європейські ЗМІ у середу, 28 січня розмірковують над тим, які наслідки матиме загострення ситуації у східній України та яким чином себе має проявити ЄС.
Європейська преса, яка вийшла друком середу, 28 січня, аналізує наслідки загострення українсько-російського конфлікту.
На думку британського видання Independent, врятувати ситуацію можуть тільки переговори Києва і Москви: "Ми на Заході стискаємо зуби і запроваджуємо щодо Росії стільки економічних санкцій, скільки можемо. Але ці болючі покарання відбиваються і на нас, однак не послаблюють прагнення Москви до боротьби. Єдина можливість запобігти поразці України - це переговори. Але з кожним днем, на тлі тривалої боротьби, вести ці перемовини дедалі складніше.
Захід повинен продовжувати висловлювати своє обурення щодо брутальної політики (президента Росії Володимира Путіна), але одночасно повинні бути використані усі дипломатичні можливості, щоб посадити Україну і Росію за стіл переговорів. Мир, який від цього залежить, має набагато більші масштаби", - пишеIndependent.
Шведська газета Sydsvenskan, у свою чергу, наголошує на необхідності допомоги Україні. "Війна в Україні це не лише порушення права кожної країни на територіальну цілісність, це також порушення європейських цінностей і безпеки. Російська агресія нагадує про те, що мир, свобода і демократія в Європі не можуть розглядатись як щось саме собою зрозуміле. Ескалація конфлікту і, не в останню чергу, атака в Маріуполі 24 січня, яка забрала життя 30 цивільних, останній доказ тому.
Як можемо ми в Європі повернутися спиною і наївно вважати, що те, що відбувається, є ізольованою подією, без впливу на європейську співпрацю та держави-члени? Ми в ЄС повинні зробити все від нас залежне, щоб допомогти Україні захистити себе, реформувати свою економіку і зміцнити свою демократію", - підкреслює Sydsvenskan.
Швейцарська газета Neue Züriche Zeitung менш оптимістична у своїх прогнозах щодо України та говорить про її можливу поразку в конфлікті з Росією. "На Донбасі немає громадянської війни. Те, що відбувається на Донбасі, називається справжньою війною. Зрозуміло, що Київ не змиряється з тим, що Москва порушує територіальну цілісність України та поглинає її території й зараз сприяє відокремленню Донбасу.
Однак Україна не може перемогти у цій війні. Путін все ще має великий вплив і не допустить поразки сепаратистів. Ніхто не знає, які цілі насправді переслідує Путін і яким чином він діятиме далі. Багато що вказує на те, що за підтримки Москвою проросійських сепаратистів останнім вдасться ще довго утримувати контроль над територіями, які уже зараз перебувають поза впливом української влади", - переконана Neue Züriche Zeitung.
У свою чаргу нідерландське видання de Volkskrandt напередодні засідання Ради ЄС у закордонних справах наголошує: "Важко визначити, які конкретні цілі переслідує Москва. Можливо, Кремль сподівається, що сепаратисти захоплять Маріуполь і звідти просунуться у напрямку Криму, який Росія анексувала у березні минулого року.
Однак одна річ певна: вести мову про послаблення санкцій щодо Росії, як це пропонують деякі країни-члени ЄС, точно не на часі. Можливо, уже запроваджені санкції до цього часу мали недостатньо впливу? Відмовитись від них було б ознакою слабкості та свого роду визнанням того, що Росія має право, нав'язувати Україні свою волю", - пише de Volkskrandt.