Німецькі видання аналізують складні взаємовідносини між путінською системою та неоднорідним Європейським Союзом, де сучасна Росія знаходить і своїх симпатиків при владі.
Газета Frankfurter Allgemeine Zeitung у своєму коментарі "Путінські європейці" гостро критикує Угорщину за припинення реверсу газу до сусідньої України. "Це удар по зусиллях європейців, які намагаються підтримувати Київ у крихкий перехідний період. Тамтешній уряд може лише тоді вистояти проти Москви, якщо матиме гарантії надходжень принаймні частини газу із Заходу.
Те, що зараз (угорський прем'єр. - Ред.) Віктор Орбан вибивається з колії, не мусить дивувати. Цей колишній борець за свободу вже віддавна демонструє схильність до жорсткої методів управління. Він відкрито полемізує над перевагами неліберальних держав. Таким чином він є природним союзником господаря Кремля і серйозною проблемою для ЄС. Єдиної позиції довго триматися не вдасться, якщо країни, яким відводиться важлива роль, обслуговують інтереси Путіна", - резюмує Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Європейці свідомо применшують загрозу путінської Росії
Тему продовжує німецька газета Tagesspiegel коментарем "Чорна діра Путіна" швейцарського письменника з московським корінням Михайла Шишкіна. У ньому автор негативно оцінює пасивність багатьох європейців, які, на його думку, свідомо применшують загрозу, що іде від путінської Росії.
"Здається, розрахунок Путіна спрацьовує. Швидше населення Заходу, налякане економічними наслідками та вірогідністю війни, через вибори змінить у своїх урядах ворогів Путіна тими, хто "розуміє Путіна", ніж росіяни через руйнацію економіки та зростання цін вийдуть на вулиці. Путін запропонував Європі свій соціальний контракт. І з кожним, хто готовий піти йому назустріч, ця чорна діра лише розростатиметься", - читаємо у Tagesspiegel.
Заявка на вступ до ЄС несе послання
Мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung аналізує заяву президента України Петра Порошенка про бажання подати заявку на вступ до ЄС до 2020-го року. "Ця заява призначена, звісно, не лише самим українцям. Вона несе послання і противникам на Сході, і друзям на Заході.
Господарю Кремля Володимиру Путіну Порошенко хоче показати, що відкладення створення зони вільної торгівлі нічого не змінює в українських планах, і країна й надалі зберігає кінцевою ціллю вступ до ЄС... Перед заявкою на членство Україні слід здійснити величезні реформи", - пише Süddeutsche Zeitung.
Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.pravda.com.ua