Європейські видання продовжують обговорювати ситуацію в Україні. Тут панує не тільки політична, а й економічна криза, через яку, однак, країна так швидко не розколеться, вважають оглядачі.
Словацька газета Pravda звертає увагу на економічні проблеми України. "Сьогоднішня політична криза ще більше загострила економічні проблеми. Пошкоджено державну та приватну власність, люди не працюють, оскільки вони стоять на барикадах, а світ втрачає довіру до української економіки. Незалежно від того, хто позичає країні гроші і даватиме кредити в майбутньому, зрозуміло одне: вирішити величезні економічні та політичні проблеми можуть тільки український народ і його еліти. Не потрібно брати Україну за руку. Вона сама піде туди, куди схоче", - вважає газета з Братислави.
Чеська газета Pravo продовжує тему: "Це неприхований факт, і, здається, Європа, нарешті, це зрозуміла: В Україні в першу чергу йдеться про гроші. Можливо, прийти до такого висновку європейців заставили американці. Хто платить, той перемагає", - констатує видання.
Швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung розмірковує: "Хоча Янукович і його оточення не зацікавлені у правовій державі та демократії, вони також не хочуть залежати від Москви. Жоден український політик не ставить незалежність країни під питання, навіть ті, хто дивиться в бік Москви. У правлячій Партії регіонів, на яку часто вішають етикетку проросійської, є групи, чиї бізнесові інтереси знаходяться на Заході. (...)
Україна залишається, як свідчать протести, розділеною на дві частини. На заході і частково в центрі українська ідентичність має більш глибоке коріння, ніж на російськомовному сході. Проте, Україна не розпадеться так швидко. Але в разі зміни влади одним з найважчих завдань опозиції буде підтримувати і схід країни", - наголошує газета.