Українська правда
Постійне посилання: https://www.pravda.com.ua/inozmi/deutsche-welle/2014/02/27/7016477/

Німецька преса про Україну: Ейфорія - поганий порадник

Інна Завгородня _ Четвер, 27 лютого 2014, 12:01

Друковані видання Німеччини коментують політичні зміни в Україні з надією, однак застерігають від ейфорії. На думку коментаторів, про стабільність у країні говорити зарано, а небезпек ще багато.

Німецькі видання продовжують приділяти значну увагу політичним змінам в Україні та розмірковувати про майбутнє держави. Мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung пише про очікуване повернення України до того шляху розвитку, з котрого її збочив Віктор Янукович. "Щойно ситуація у Києві знову стане більш-менш нормальною, українська політика змушена буде звернути на шлях, котрим не хотів іти екс-президент Віктор Янукович, котрий знаходиться в бігах.

Угода про асоціацію з ЄС може знову дуже скоро бути запропонована до підписання. Українській економіці таким чином відкриються ринки на Заході, однак вона також наразиться на сильнішу конкуренцію. ЄС уже пропонував Януковичу додаткову допомогу на додачу до кредиту Міжнародного валютного фонду. Передумовами були і залишаються реформи", - пише Süddeutsche Zeitung.

Європерспектива для України

У коментарі газети Die Welt "Україна в ЄС? Гарна ілюзія" газета реагує на можливе надання Києву перспективи членства. "Зміни в Україні відбулися так шалено, що сила Майдану декому здається безмежною. Тимошенко говорить про те, що її країна "за короткий час" може стати членом ЄС.

Україна - це європейська країна, історично і сьогодні. Однак ейфорія - це поганий порадник. Євросоюз має швидко допомогти Україні. Однак він не повинен заплутатися у пафосі свободи і прориву в Україні. Обидва партнери не достигли до спільного життя. ЄС має захистити українців від розчарування і через це сьогодні дозволити зближення, однак сказати "ні" перспективі вступу (України до ЄС. - Ред.). Урок етапів розширення такий: членство на часі тоді, коли країни до цього дозріли - а не задовго до того в надії, що так станеться", - пише Флоріан Едер на сторінках Die Welt.

Виклики для НАТО

Газета Frankfurter Allgemeine Zeitung у статті "Українські сценарії" аналізує виклики, котрі можливий розвиток події в Україні ставить перед Північноатлантичним альянсом. "У НАТО донині ще не відбулося ґрунтовне обговорення сценаріїв та ймовірностей, котрі у наступні дні і тижні можуть мати місце в Україні. Перший обмін думками запланований на вечерю, на яку запрошено міністрів оборони під час їхньої зустрічі у Брюсселі.

За словами дипломатів, очевидним однак є те, що ситуація у країні після повалення Віктора Януковича не стабілізувалася. На їхню думку, розділення, громадянська війна або воєнне втручання Росії усе ще можливі. Найбільш небезпечним сценарієм було би воєнне втручання Росії, наприклад, заради "звільнення" Криму. Після досвіду із російським втручанням у Грузію, уже тоді задля захисту "російських громадян", у НАТО більше апріорі не виключають подібні дії".

Звернення до Гаазького трибуналу

Газета Stuttgarter Zeitung коментує постанову Верховної Ради щодо звернення до Гаазького трибуналу. "Не встиг Віктор Янукович втекти, як знайшлася широка партійна основа, котра хоче поставити колишнього очільника перед Міжнародним кримінальним судом. У Києві було прийнято резолюцію, котра вражає публіку, але не більше.

По-перше, Україна не належить до тих країн, котрі визнали цей суд. По-друге, жодна країна світу не може звернутися до кримінального суду з вимогою розпочати провадження проти окремих осіб. До суду подають заяви на злочини, обвинувачувач у Гаазі сам вирішує, проти кого він тоді розпочне слідство. Проблема: це не лише рішення парламенту, якість якого потребує покращення", - пише Stuttgarter Zeitung.

© 2000-2017 "Українська правда"
Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.pravda.com.ua