У Західних регіонах країни основні будівлі силових відомств захоплено і перебувають під контролем місцевих мешканців. Більшість підприємств та установ працюють, але ситуація дуже напружена.
Лише у Львові за одну ніч активісти захопили більше десятка адмінбудівель і приміщень силових відомств: управління міліції, військову частину внутрішніх військ, обласну адміністрацію, прокуратуру, СБУ, податкову, управління державної автоінспекції і райвідділи міліції. Особливо пошкоджено приміщення військової частини, яке палало впродовж кількох нічних годин.
Таких подій місто ще не бачило за всю історію незалежності. Знищено кілька десятків автомобілів, які знаходилися в автопарках силовиків. Люди палили всі документи, які вдавалося знайти в правоохоронних приміщеннях. Щоправда, окремі архіви працівники служби безпеки спалили самостійно, ще до приходу колон активістів.
Всі на Київ
Станом на десяту годину ранку, 19 лютого, у місті оголошено загальну мобілізацію. Студентська координаційна рада збирає молодь біля вищих навчальних закладів, формують сотні і їдуть на Київ. Впродовж вівторка, 18 лютого, на столицю вирушило десятки автобусів з львів’янами. У національному штабі спротиву Львівщини повідомляють, що відправили на Київ дві тисячі осіб. Утім, львів’яни не чекають організованого виїзду, а самотужки сідають за кермо і рушають у бік столиці. На окремих офісах міста вже можна побачити таблиці з написом: "Всі пішли на фронт".
Мер Львова Андрій Садовий закликав батьків не відпускати дітей самих до школи. Те, що нині відбувається в країні мер назвав гуманітарною катастрофою, яку спровокувала влада, принизивши людську гідність. "Звертаюся до силовиків, поверніть зброю на захист людей", - написав мер в одній із соцмереж в інтернеті.
"Своїх не залишаємо"
Львівські лікарні працюють у посиленому режимі, очікують сотні поранених з Києва. Влада міста скерувала до столиці кілька реанімобілів з бригадами лікарів, аби забрати до Львова всіх важкопоранених львів’ян. "Своїх не залишимо, там дуже небезпечно", - каже Садовий. Львів’яни, які потребуватимуть лікування закордоном, будуть оперативно скеровані у найближчі європейські медичні заклади, зокрема і до Польщі, запевняють у мерії.
Сотні львів’ян з ночі самостійно патрулюють вулиці міста. Для патрулювання використовують навіть захоплені авто служби ДАІ з сигнальними мигалками. Керівник обласного управління міліції Олександр Рудяк, аби зняти загальну напругу і гнів мешканців, постійно звертається до населення через ЗМІ і заявляє, що ситуація контрольована.
Церковні дзвони
Всі ці події супроводжуються безперервним дзвоном у храмах всіх конфесій Львова. На центральній площі міста не припиняється молитва ще з вівторка. Львів’яни, які не виїхали на Київ, прикуті до екранів своїх телевізорів і безперервно слідкують за подіями на Майдані. Події зі столиці у прямому ефірі також цілодобово транслюються і на центральній площі Львова, на великому екрані. Люди зі сльозами на очах не відриваються від прямих трансляцій і з обуренням сприймають заяви президента та інших очільників держави.
У соцмережах шириться інформація, що далеко не всім мешканцям західних регіонів вдалося доїхати до Києва. Зокрема, потяг Львів-Київ та Івано-Франківськ-Київ зупинили ще на під’їздах до столиці і складали списки пасажирів, оглядаючи особисті речі. Офіційне пояснення: "потяг заміновано". Очевидці також повідомляють, що працівники ДАІ перекривають автошляхи мішками з піском та КамАЗами.
Захоплення держустанов
У Тернопільській, Волинській, Рівненській та Івано-Франківській областях всі силові відомства перебувають також під контролем демонстрантів. У Луцьку активісти у середу вранці розтрощили та спалили офіси комуністів і Партії Регіонів. У тернопільському Національному штабі спротиву відмежовуються від погромів і захоплень. Вони заявили, що це стихійні, "спонтанні дії агресивних молодиків, які намагаються відволікти мешканців від загальної мобілізації на Київ і перенести спротив у регіони".