Українська правда
Постійне посилання: https://www.pravda.com.ua/inozmi/deutsche-welle/2012/11/13/6977391/

"Маски-шоу" з відомим українським виробником мінеральних вод

Галина Стадник _ Вівторок, 13 листопада 2012, 16:07

У заводів з виробництва мінеральних вод у Миргороді, Трускавці та Моршині проблеми з податківцями. Арештовано майно і рахунки. Роботодавці називають дії контролюючих органів неадекватними.

У виробників мінеральних вод проблеми розпочалися кілька днів тому, коли Сихівський місцевий суд Львова задовольнив запит контролюючих органів і наклав арешт на нерухоме майно та активи російського олігарха Бориса Березовського. Постанова суду остаточна і оскарженню не підлягає. У прокуратурі заявили, що виконують міжнародне правове доручення з Російської Федерації, яке надійшло на адресу Генеральної прокуратури України, а та у свою чергу передала "доручення" податковій. А вже невдовзі "зреагувала" і податкова служба, яка звинуватила керівництво Миргородського завод мінеральних вод в ухилянні сплати податків і заблокувала роботу підприємства.

"Рейдерське захоплення"?

Утім, керівництво компанії називає дії податківців "рейдерським захопленням". "Це все надумані приводи економічних конкурентів, які бажають придбати наші активи, вправно маніпулюючи державним інструментом: податковою, судами, прокуратурою", - заявив в інтерв’ю DW член ради директорів IDS Borjomi Group, до складу якої входять українські компанії, Микола Кміть. Він категорично заперечує, що до компанії причетний Борис Березовський.

Податківці відкидають звинувачення у рейдерському захопленні. В офіційному поясненні Державної податкової служби повідомляється, що "службові особи бюджетоутворюючого підприємства "Миргородський завод мінеральних вод" у першому півріччі 2012 року умисне не сплатили податок на прибуток у понад 2,9 мільйони гривень. Порушено кримінальну справу, проводяться оперативно-слідчі дії, що жодним чином не може розцінюватися як рейдерське захоплення".

Страх втратити роботу

"Байка про податкові борги є абсурдною, - каже Кміть. - Бо холдинг вже 10 років співпрацює з міжнародною аудиторською компанією, яка дає висновки щодо сплати податків. Це дуже сувора звітність, і якщо б були спроби ухиляння, то звіт ніколи б не підписали", - пояснює член ради директорів IDS Borjomi Group. Зрештою, каже він, навіщо арештовувати рахунки заводу, якщо цю суму можна одномоментно зняти.

Холдинг IDS Group Ukraine є одним з найбільших платників податків в Україні. У 2011 році заводи сплатили понад 211 мільйонів гривень податків. Але ще більш важливими заводи є для економіки районів, де вони розташовані. Це робочі місця для сотень мешканців Трускавця, Моршина (Львівська область), Миргорода (Полтавська область) та чималі відрахування до місцевих бюджетів. У понеділок півтисячі працівників заводу у Моршині провели демонстрацію на захист своїх робочих місць. Співробітники бояться втратити роботу, якщо через тривале блокування роботи підприємства контролюючими органами їхній роботодавець збанкрутує.

Голова асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес відзначає, що ситуація дуже резонансна, бо зачепили інтереси потужного бізнесу, відомого в Україні і за її межами. "У мене є великі сумніви щодо правомірності дій контролюючих органів. Ситуація нагадує часи, коли приходили і забирали бізнес", - зазначив Бермес у розмові з Deutsche Welle. За його словами, такі "шоу" зазвичай мають мету захоплення. "Методи податкової абсолютно нецивілізовані, суспільству не пояснили причин таких дій. А це величезні збитки для компанії, не до порівняння з "офіційним" боргом у три мільйони гривень, про який говорять податківці. За це повинен хтось відповісти", - наголошує представник роботодавців. Зеновій Бермес також звертає увагу на чималі іміджеві втрати України в очах іноземних інвесторів через резонансні силові дії податкової служби. "Інвестор і так до нас не йде, а після "показових виступів" і поготів", - каже Голова асоціації роботодавців Львівщини.

Розблокувати рахунки: надія на суд

Найскладніша ситуація на Миргородському заводі, повідомив Микола Кміть, бо підприємство практично паралізоване, немає чим платити за світло і сировину. У помешканнях і на робочому місці директора та головного бухгалтера проведено обшуки, на допити викликають директорів всіх заводів, додав Кміть. Холдинг вже оскаржив дії податкової у суді. "З дня на день ми очікуємо слухання, і розраховуємо на примусове розблокування рахунків", - каже співрозмовник. Компанія також звернулася до президента України та прем’єр-міністра з вимогою негайно втрутитись у ситуацію і припинити неправомірні, на їхню думку, дії контролюючих органів. Цікаво, що у серпні цього року завод у Миргороді, як інноваційне і найпотужніше підприємство на Полтавщині, відвідав прем’єр-міністр Микола Азаров.

© 2000-2018 "Українська правда"
Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.pravda.com.ua