Back to the Publication

Poroshenko to Provide Testimony Regarding Euromaidan

Monday, 8 August 2016, 17:13
Commenters who are offending others will be banned without prior notice. Information on such users might be provided to the law-enforcement agencies upon their request. No advertisements may be included into the text of the comment.
IP: 176.108.15.---kotow09.08.2016 17:39
Петр Офшоренко всё это время скрывал от прокуратуры участников "антимайдана" .
Вот если бы его вызвали за ранее распиленную маму Украину - это дело .
IP: 37.187.129.---spitfire08.08.2016 23:48
що там чути про злочинну бездіяльність окремих посадових осіб під час захоплення українського Криму?
коли починаємо судовий процес?
он герой Світової війни маршал Петен був засуджений на довічне ув'язнення, а інші винні просто розстріляні.
IP: 95.158.42.---seloiludy08.08.2016 20:42
"Допити" прошли в теплой, дружественной обстановке. Название ресторана Генпрокуратура назвать отказалась, сославшись на тайну следствия.
IP: 91.197.254.---RomanT77708.08.2016 20:10
Имитация "а-ля правосудия для всех" для лохов. Подымают Юре рейтинг после кучи проколов и имитируют бурную деятельность. Интересно в какой ресторан один другого вызывает?
IP: 178.94.172.---нахнагель08.08.2016 19:37
Як там казав Ярмольник у х/ф "Человек с бульвара Кпуцинов" : "- Здається , джентльмени , ця комедія не закінчиться ніколи ?!" тчк
IP: 193.178.187.---Niksel08.08.2016 19:36
Нельзя допрашивать Порошенко, пока не допрошены журналисты, сотрудничающие с МГБ ДНР!
IP: 93.72.20.---Yuriy Vologjaninov08.08.2016 19:17
"На допит викликають президента Петра Порошенка, мера Києва Віталія Кличка",

А Фирташа забыли?

Юрий Вологжанинов.
IP: 188.163.107.---Василь Таранович08.08.2016 18:56
Краще б у справі "сліпого трасту",може щось прояснилось та розвиднилось.
IP: 195.138.81.---Kotia08.08.2016 18:44
Що ж такого цікавого може розповісти Пєцо Югі???
IP: 46.175.80.---vik735208.08.2016 17:17
Ризикує Луценко. Деякі фігуранти можуть втекти!
Advertisement:
No More Red Lines with Russia for Using American Weapons in Ukraine - Ukraine's Ambassador to USA
Buckwheat with the taste of death. Four weeks of the occupation of Irpin through the eyes of Kuzia the shaggy dog
NATO Discusses Every Day How to Respond in Case of Nuclear Strike. Interview with German Ambassador
"They were lying there side by side." The life and death of a family of eight whose graves were found in Izium
All Publications