Підтримайте журналістські розслідування
Підтримайте журналістські розслідування

Кров на фасаді готелю у Буковелі: чому українці не готові закривати очі на знущання над тваринами?

Неділя, 13 квітня 2025, 09:00

Гірськолижний курорт Буковель – улюблене місце відпочинку багатьох українців та європейців. Але нещодавно, взірець туристичної вітчизняної індустрії втрапив у гучний скандал. 

Відпочиваюча готелю "MOUNTAIN RESIDENCE", який розташований на території курорту Буковель, зафільмувала з вікна номеру, як розчищається лісиста ділянка під будівництво чергових котеджів. Чоловік, що використовував коня як тяглову силу,  бив тварину палицею по ногах, сідницях та навіть голові. Таким чином горе-робітник певно намагався змусити працювати тварину ефективніше. Відпочиваюча замість очікуваного релаксу отримала стрес для себе та своєї дитини, яка теж стала свідком жорстокого поводження з твариною. 

Звичайно, ще тридцять років тому подібний краєвид з вікна мало ког міг збентежити.

Реклама:

Байдужість до страждань інших та споживацька філософія дісталася нам з "налаштуваннями радянського союзу". Емпатичності до тварин тоді не вчили, і закону, який би захищав їхні права, не було. Безпритульних відстрілювали пускаючи на мило, а знущання над свійськими було повсякденною практикою. Зі становленням незалежної України все почало змінюватися. Хоч і повільно. Вперше особу, за жорстоке поводження з тваринами в Україні, притягнули до відповідальності аж у 2012 році. Я, до речі, тоді виступала заявником по цій справі. Студента, який жорстоко вбивав цуценят, засудили до 4-х років за ґратами. 

Але на вулиці не 90-ті і навіть не 2010-ті. Сьогодні в Україні швидкими темпами розвивається пет-френді культура (культура, яка заохочує інтегрувати домашніх улюбленців у суспільство – ред.) та формується етичне ставлення до тварин. Сформувалося нове покоління свідомих та гуманних українців, які не відвертаються та не закривають очі на страждання інших, а діють згідно закону про захист тварин від жорстокого поводження – фіксують випадки знущань над тваринами, звертаються до поліції, надають розголосу в соціальних мережах. 

Так сталося й у готелі "MOUNTAIN RESIDENCE" – свідок знущань над тваринами викликала поліцію та поширили відео побиття коня у соціальних мережах. За кілька годин воно набрало тисячі переглядів, репостів та коментарів, щоправда без можливості тегнути сторінку готелю в коментарях. Побачивши, що скандал набирає обертів, готель можливість тегати свою сторінку закрив. Це викликало ще більшу хвилю обурення.

Поліція Івано-Франківщини в свою чергу відкрила кримінальне провадження за ст. 299 частина 1 (жорстоке поводження з тваринами) та ст. 246 частина 1 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання збут лісу). Зловмисником виявився 34-річний житель Закарпаття. Триває розслідування справи. Скоріш за все справа закінчиться штрафом. 

Проте, як на мене, те, що поліція, окрім жорстокого поводження, ще й інкримінує ст 246 (незаконна порубка лісу) виглядає, як спроба поставити готель у позицію постраждалих, а не співучасників. Адже відбувалося це "незаконне" вирубування лісу та побиття тварини посеред дня прямо під вікнами комплексу на території готелю. Охорона та адміністрація готелю не помітила невідому особу з конем, що вирізає дерева у них на території? 

Наша громадська організація із захисту прав тварин URSA надала консультації свідкам і звернулась за офіційними коментарями та роз'ясненнями до поліції та адміністрації готелю. Термін встановлений законодавством України для надання офіційної відповіді ще не сплив, тому чекаємо. 

Сам же  "MOUNTAIN RESIDENCE" з офіційною позицією чи пояснення того, що відбувалось на території комплексу, ще не виходив. На офіційний сторінках готелю з’явилося лише коротке повідомлення про те, що коня викупили і тепер про нього дбатимуть в реабілітаційному центрі. Це добре, але цього недостатньо. Так, цього вже недостатньо, якщо ти хочеш будувати бізнес в Україні. 

Так, ні для кого не є новиною, що коней використовують, як робочу силу в Карпатах. Проте, цій робочій силі мають бути забезпечені прийнятні умови роботи. Гарне харчування, визначений графік роботи та свободу від знущань. Інакше на фасаді надсучасних курортів завжди буде кров тварин. 

І ця кров тварин є вагомим аргументом для молодого покоління українців, які обирають свідомий лайфстайл. Світ взяв курс на сталий розвиток, не оминувши Україну. Етичність та екологічність є вирішальними при виборі продукції та послуг. Ні експлуатації тварин, ні експлуатації людей, ні забрудненню довкілля. І чим швидше бізнес це зрозуміє та стане на морально-етичні рейки, тим більше у нього шансів бути успішним та сучасним. Адже сучасний – це не лише про модернові готельні номери та супер технологічні SPA-центри, а ще й про відповідність етичним нормама сьогодення. 

Ярослава Коба, шеф-редакторка URSA.MEDIA, співзасновниця ГО URSA

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Чи стане біометан моторним пальним в Україні

Цифровізуємо коноплярство: виклики та перспективи

Український провал Трампа: коли президент США перестане йти на поступки Путіну

"Лінійні" рішення: як оптимізувати логістику та обслуговування броні на колесах

Якби не Зеленський

Ми – народ Воскресіння