"Любі друзі" Холодницького: хто став на захист антикорупційного прокурора

П'ятниця, 20 липня 2018, 18:00

Існують явища, сутність яких очевидна всім, але іноді суспільство потребує додаткових доказів.

Наприклад, провокації під Антикорупційною прокуратурою та погром у будівлі НАБУ, що сталися 17 липня.

Уся тінь підозри в їхній організації падає на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та "Народний фронт". НАБУ прямо звинуватило МВС в організації погрому їхньої громадської приймальні.

Ми ж спробували зібрати докази того, як в Авакова намагалися захистити антикорупційного прокурора Назара Холодницького та зірвати акцію громадських активістів, які прийшли під САП вимагати звільнення антикорупційного прокурора.

Перші спроби ідентифікувати цих провокаторів показали, що вони мають дружні стосунки з поліцією, а їхні куратори особисто з головою МВС.

Лідером контрмітингу під стінами Антикорупційної прокуратури виступив Ілля Кива, колишній підлеглий та екс-радник Авакова, який працював у МВС начальником департаменту протидії наркозлочинності, а потім пішов у політику.

Кива вже "вписувався" за Авакова-молодшого, коли того арештували НАБУшники у "справі рюкзаків", а прокурори САП обирали запобіжний захід у суді.

Тоді Кива з десятком молодиків у камуфляжі прийшов у Солом'янський суд "вимагати і наполягати на правовій оцінці дій сина міністра внутрішніх справ, щоби зняти раз і назавжди всі припущення довкола цієї надуманої проблеми".

Тепер же "захист" Киви знадобився і самим прокурорам Холодницького, які раптово закрили "справу рюкзаків Авакова".

На цей раз він привів під САП цілу "армію" з проплачених бабусь, які не дуже розуміли суть заходу та вимоги, написані на плакатах, що тримали в руках.

Разом з Кивою на "мітинг" прийшли молодики спортивної статури з тортами та ряжені в камуфляж із зеленкою. На відео, опублікованому самим Кивою, видно, як "тітушки" з тортами збираються за його спиною, поки той роздає феєричні коментарі журналістам.

Вони очікували на приїзд Шабуніна і напали на нього одразу ж, як тільки той вийшов з машини та пішов у бік САП.

На цьому ж відео бачимо і роботу працівників департаменту комунікацій Нацполіції. Це – дівчата та хлопці у формі "Поліція діалогу".

Такі підрозділи активно працюють в Україні з осені 2017 року. Їхнє завдання, кажуть у Нацполіції, "зупиняти агресивних громадян не силою, а словом" та попереджувати конфлікти на масових заходах.

Як відбувається "попередження" добре видно на відео: дівчата у формі мило бесідують з молодиками, а одна з них навіть бере з рук провокатора торт, яким він за декілька хвилин кидатиме в Шабуніна.

 

Водночас, працівники "Діалогу" постійно робили зауваження громадським активістам та вимагали, аби ті прибрали автомобіль, яким блокували під'їзд до Антикорупційної прокуратури.

При цьому зауваження іншим власникам автівок, що перекрили рух по вулиці, "Поліція діалогу" не робила.

Це – не єдиний приклад вибіркової поведінки поліції та пасивності під час провокацій.

Так, осіб, які залили Шабуніну очі зеленкою, спробували затримати тільки після того, як Віталій почав голосно вимагати від поліцейських спіймати нападників і сам спробував їх затримати.

Жбурляв зеленку в Шабуніна Ростислав Федорко – активіст "Братства" Дмитра Корчинського. За даними ЗМІ, Федорко був у команді агітаторів під час передвиборчої кампанії Іллі Киви в народні депутати.

Ось він на фото праворуч – йде за Шабуніним, як тільки той з'являється під стінами САП, та несе щось у руках. На фото ліворуч – він уже після нападу, стоїть замазаний зеленкою поряд зі ще одним активістом "Братства" – Олексієм Середюком та невстановленою особою з косою.

 

Сердюк обіймав посаду командувача батальйону спеціального призначення МВС "Свята Марія". Цей підрозділ постав на основі добровольчого формування, створеного у 2014 році Корчинським, але був розпущений начебто через небажання керівництва Національної поліції відправляти його бійців у зону АТО.

Наразі Середюк представляється членом "Всеукраїнського союзу ветеранів АТО" – громадської організації, створеної минулого року Іллею Кивою.

Сам Корчинський тепло відгукується про Киву, вони підтримують дружні стосунки та навіть подорожують разом. Кива своєю чергою в одному з інтерв’ю говорить, що за Корчинського та Авакова готовий перегризти горло.

17 липня поліція затримала лише двох з десятка провокаторів, що нападали на Шабуніна та зривали акцію громадських активістів, але не назвала їхніх прізвищ.

У той же день обох відпустили, склавши адміністративні протоколи за дрібне хуліганство, хоча наслідком їхніх дій став хімічний опік обох очей голови правління ЦПК.

Це і не дивно, адже дані про ще трьох осіб з групи провокаторів можна знайти… на офіційному сайті Поліції охорони МВС. Ймовірно, вони працюють у відділі воєнізованої охорони "Безпека життя" цього підрозділу.

 
 
 

Офіційний статус цього угруповання – відділ воєнізованої охорони безпеки життя Департаменту поліції охорони МВС.

Вакансії про роботу у воєнізованій охороні можна легко знайти в інтернеті. Серед вимог до кандидатів: вік до 45 років, хороша фізична форма та обов’язкова участь в АТО. Обіцяють працівникам охорони офіційне працевлаштування та зарплату 8,5 тисяч гривень.

Неформально курує проект "Безпека життя" Ілля Кива. Наприклад, у квітні 2018 року він разом з Трухановим презентував відкриття підрозділу воєнізованої охорони в Одесі.

 

Раніше, у 2017-му, такий же підрозділ Кива презентував у Бучі Київської області.

 

Тоді він прямим текстом розповідав, що проект створили під патронатом очільника МВС, і він "працює при прямій співпраці з Національною поліцією". За словами Киви, члени воєнізованої охорони офіційно працевлаштовані та отримують зарплатні, а сам проект на старті утримується коштами "інвесторів", хоча згодом має фінансуватися з міських бюджетів.

Минулого року відділ воєнізованої охорони уклав 6 договорів на послуги охорони на загальну суму понад 600 тисяч гривень. Це кошти з міських бюджетів Вишгорода та Броварів.

Цікаво, що за кілька місяців до створення державної організації виникла однойменна ТОВ "Безпека життя", засновником якої є Костянтин Фішер.

Ще один з учасників провокацій під САП — Руслан Качмала. Він відтягував нападників від Шабуніна та вигороджував затриманих перед поліцією.

Качмала є засновником та директором благодійного фонду "Одін", а також співзасновником однойменної громадської організації. Бійців батальйону "Одін", керівником якого ЗМІ називають Качмалу, у 2015 році затримали за незаконне зберігання зброї в Маріуполі.

Свого часу Качмалу вигнали з "Правого сектору" та "Азова". Згідно із заявою "Правого сектору", вигнали за те, що він "зблизився з кримінальним світом і при тому оточив себе тісними зв'язками з МВС".

Він також пов’язаний із воєнізованою охороною "Безпека життя", про що сам розповідає журналістам.

Руслан Качмала є також на фото, розміщеному на сторінці "Безпеки життя" у Фейсбуці.

 

Декількох нападників допомогли ідентифікувати користувачі Фейсбук. Так, серед провокаторів упізнали Дениса Шубіна (за іншими даними – Шестакова), – нациста з батальйону "Азов", що свого часу став відомим у польських ЗМІ через скандал з зігуванням.

 

Ще одним із молодиків, які кидали торти під САП, може бути Вадим Міков з позивним Мульт.

 

Окрім безпосередніх учасників подій активісти зафільмували і ймовірних кураторів провокацій – Миколу Коханівського та Руслана Журила. Обидва сиділи за кавою під стінами Антикорупційної прокуратури.

 
Фото: Автомайдан

На фото Руслан Журило, керівник ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна корпорація", один із підозрюваних НАБУ у справі екс-народного депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка. Він був заарештований НАБУ минулого року та вийшов під заставу у 12 мільйонів гривень, внесених іншим народним депутатом від НФ Миколою Княжицьким.

Журила вважають менеджером екс-народного депутата Миколи Мартиненка та підозрюють у завданні збитків державі на 300 мільйонів гривень.

Микола Коханівський – керівник добровольчого батальйону ОУН, який приходив на суди по обранню запобіжного заходу Руслану Журилу, де захищав останнього.

Центр протидії корупції публічно звернувся до своїх прихильників у Фейсбук по допомогу в упізнанні "тітушок" та проплачених "активістів", адже від кожної такої людини тягнуться ланцюжки до організаторів і замовників кампанії з дискредитації НАБУ та порятунку керівника САП – антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Команда Центру протидії корупції

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування