Комуністи: бути чи не бути?

Понеділок, 28 листопада 2016, 14:56

Висновком Комісії з питань дотримання закону "Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" за результатом неупередженої правової експертизи встановлено, що статут, найменування та символіка Комуністичної партії України не відповідають вимогам закону.

Хоча без жодних експертиз та досліджень здоровий глузд підказує усім нам, що партія, у назві якої міститься слово "комунізм" – тобто режим, що в 20 столітті забрав в українців державність, мову, право на самовираження, та мільйони життів, – не має права на існування.

Усе, що робила Комуністична партія за радянських часів, було направлено на фізичне та духовне знищення нашої нації.

З метою реалізації більшовицьких програм було запроваджено жорстку економічну політику, названу "воєнним комунізмом", яка разом з низкою інших ініціатив комуністичного режиму призвела до першого Голодомору 1921-1923 років.

У країні, де при владі були комуністи, використовувався метод терору, наслідком якого стали сталінські репресії, а також ряд штучно створених голодоморів, що забрали життя мільйонів людей.

Тому абсолютно справедливо та логічно, що посткомуністичні країни Західної Європи засудили комуністичний режим на офіційному рівні.

Зокрема, у Чехії 1993 року був прийнятий Закон про протиправність комуністичного режиму і опору проти нього, у якому комуністичний режим був названий "злочинним, нелегітимним і неприйнятним".

Україна такі радикальні та необхідні міри прийняла лише після відходу від влади "попередників", котрі намагалися втриматися за залишки тоталітарного мислення та підходу. У березні-2015 Верховна Рада засудила комунізм, заборонила публічне використання комуністичної символіки та проголосувала за постанову про зміну назви об'єктів, названих на честь діячів ганебного режиму.

Постає питання: яке моральне право має теперішнє так зване "керівництво" так званої комуністичної "партії" піднімати питання дискредитації?

На моє переконання – це відверта зневага до народу, який майже століття страждав від діяльності нелюдського комуністичного режиму.

Суд встановив, що зазначена політична сила зволікала з виконанням вимог закону.

Також підкреслю, що відповідно до закону "Про засудження тоталітарних режимів" комуністичний тоталітарний режим 1917–1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася:

численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору;

переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів;

заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях;

порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму.

Та у зв'язку з цим комуністичний режим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

Закон передбачає, що пропаганда комуністичного та нацистського тоталітарних режимів та їхньої символіки політичною партією та використання у назві символіки комуністичного або націонал-соціалістичного тоталітарних режимів – є підставою для відмови в реєстрації та/або припинення діяльності політичної партії.

У разі невиконання політичними партіями вимог цього закону їх діяльність підлягає припиненню в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації громадських формувань.

Постановою Окружного адмінсуду Києва за позовом Міністерства юстиції до партії про припинення діяльності КПУ позов Мін'юсту було задоволено повністю, прийнято рішення про припинення діяльності КПУ.

Проте рішення не набуло законної сили та наразі оскаржується.

Найменування, символіка та статут КПУ оцінюються судом на предмет їх відповідності Конституції та законам України.

Команда Мін'юсту сподівається, що судова система не вчинить злочин проти нації та дозволить припинити діяльність партії, режим якої приніс Україні мільйонні жертви.

Павло Мороз, заступник міністра юстиції, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Наступного року будуть вибори

Реванш Кремля в Грузії – помилĸи, яĸі не варто повторювати Уĸраїні

За крок від прірви. Позитивна допінг-проба Мудрика: які наслідки варто враховувати вже зараз

Пияцтво і наркотики — це рак армії. Ті, хто обирає деградацію, не мають права бути тут

Реформи, які змінять автомобільні перевезення в Україні

Запаси газу в підземних сховищах. Чи достатньо їх для зими?