Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Україномовний медіапростір – питання національної безпеки

Середа, 01 червня 2016, 18:08

Українська мова є основоположним елементом національної безпеки. Держава повинна мати ефективну мовну політику.

Вже півроку триває дискусія щодо введення квот на пісні українською для радіоефіру. Противники та прихильники цієї ідеї раз-по-раз розбивають чоло об стіну голослівних заяв.

Однак гарячих дебатів замало.

Якщо ми хочемо зміцнити нашу країну, то питання підтримки державної мови потрібно вирішувати професійно та системно. Закон має забезпечити належне місце і захист української не тільки в музиці, а й в медіаефірі в цілому – як радійному, так і телевізійному.

Мовна ситуація в Україні виглядає абсурдно в контексті європейської і світової практики, де відстоювання своєї мови – ключовий пріоритет.

Україні є чому вчитись у західних партнерів.

Фактор мови в ЗМІ сьогодні став своєрідною кулькою, якою жонглює кожен охочий. Однак замість реальної роботи повсякчас чуємо популістські заяви.

Однозначно, української музики та української мови загалом має бути більше як на радіо, так і на телебаченні. Ми зобов'язані виробити комплексний підхід у вирішенні цього питання. Саме такий підхід запропонований у проекті закону №3822-1, який, переконаний, вже цього тижня комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики розгляне та винесе на розгляд парламенту.

Порівняльна таблиця запропонованих змін. Натисніть для збільшення
Порівняльна таблиця запропонованих змін. Натисніть для збільшення

Проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій) №3822-1 підготували 10 депутатів з різних парламентських фракцій. У ньому доопрацьована концепція, запропонована в проекті 3822 .

Саме на нас, парламентарях, сьогодні лежить відповідальність за майбутнє української музики та мови.

Давайте зробимо все правильно. Давайте не лікувати україномовну музику квотами лише на радіо. Це ж самообман.

Маю надію, що цього тижня парламентарі дадуть шанс зробити весь вітчизняний ефір дійсно національним та підтримають альтернативний проект закону #3822-1.

Іван Крулько, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Реальність жінки під час війни

Час радикальних рішень та підвищеної відповідальності Реброва. 4 інтриги матчу Грузія – Україна

Які ініціативи для бізнесу запроваджує уряд разом із підвищенням податків

Як постраждали українські ґрунти за повномасштабну війну і чи можна щось зробити для відновлення

Покоління перемоги. Хто вони та чому ми не можемо собі дозволити їх втратити

Новий регламент для деревини: зелена революція чи криза для українського бізнесу