Страх п'ятої колони

П'ятниця, 29 серпня 2014, 11:27
народний депутат, позафракційний, партія "ВОЛЯ"

Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Взявши на озброєння цей девіз, низка  політиків роблять усе можливе аби спустити на гальма процес очищення влади. 

Більшість товаришів цієї групи "протухлого вантажу" мають неабиякий досвід у затягуванні і відкладенні продуктивних ініціатив у довгий ящик. Те ж саме вони зараз намагаються зробити із законопроектом "Про очищення влади". Затягнути процес обговорення і погодження до безкінечності – це їхнє головне завдання. 

Водночас, усі бачили, скільки активних людей прийшло до Верховної Ради під час прийняття законопроекту в першому читанні. І тільки виключно під тиском громадськості нам вдалося його ухвалити.

Депутати хотіли дискусії і врахування пропозицій фракцій щодо законопроекту. І вони отримали таку можливість, була створена Робоча група. Що відбувається зараз? Лунають тільки гучні заяви і ми бачимо спроби "заговорити" процес. 

Все намагаються спустити до того, що треба робити зустрічі з громадськістю, треба обговорювати, дивитися на висновки різних організацій. Бла-бла-бла. При цьому перше засідання ігнорує депутатська група "За мир і стабільність", друге - депутати Партії Регіонів.

Є два підходи: або сказати, що не влаштовує і знайти компроміс, а другий — починати створювати конференції, доповіді, робочі групи, запрошувати експертів, і таким  чином, "заговорити" це питання і взагалі не дати можливості його ухвалити.

Прибічників другого підходу дуже легко визначити. Вони наголошують на тому, що люстрація - дуже важливе питання і збираються дискутувати з цього приводу аж до обрання нового парламенту, а там вибори нового керівництва, формування нового уряду. Логіка дій десь така – "ще на півроку люстрацію відтягнемо, а там розберемось". 

У цьому не менше зацікавлений і Кремль, який через підконтрольні йому медіа та експертів, продукує десятки і сотні статей проти ухвалення закону "Про очищення влади" в Україні.

Всі ці роки система державного управління України докорінно не змінювалася. Тож вона й досі пронизана корупціонерами, агентами російського впливу та чиновниками, які працюють на знищення нашої держави. Вони ще тут, поряд з нами, посміхаються вам і продовжують підкладати міни. Тому треба діяти, рішуче, не відкладаючи це на завтра чи післязавтра. 

Не можна зволікати. "Паразити" надто швидко адаптуються, тому немає сенсу давати їм час на перегрупування. Це як мінімум нераціонально. 

До того ж процес доопрацювання законопроекту "Про очищення влади" сьогодні є відкритим і будь-хто може висловити свої пропозиції. Станом на сьогодні відбулося два засідання робочої групи і нам надіслано понад сотню різних поправок. 

Напевно, я уже повторюю це в надцятий раз, але про це треба говорити кожного дня. Можливо по декілька разів в день. Можливо кожної години, тому що права на помилку ми не маємо. Не буду зупинятися знову на змісті законопроекту, про це ми уже багато говорили. І скоро усі побачать нову версію документу з урахуванням пропозицій нардепів і просто небайдужих громадян. Дуже скоро. 

Є реальний шанс узаконити та унормувати люстрацію і уже почати виконувати ті обіцянки, які ми зараз побачимо у всіх виборчих програмах. Прийняття цього законопроекту - це тест демократичної більшості на виконання обіцянок і на бажання здійснювати реальне оновлення влади.

І мене тут основні сподівання знову ж таки на громадськість, на активних громадян, на небайдужих. 

Ви хочете вигнання з державних органів усіх, хто не може пояснити своє майно; хто підтримав зазіхання на нашу територіальну цілісність; хто сидів на керівних посадах і дивився, як розстрілюють Майдан; хто вийшов з КДБ та керівних органів Компартії та комсомолу?

Тоді з 09:00 4 вересня збираємося під парламентом. Разом з друзями, колегами, сусідами та однодумцями. І рішучістю отримати закон та очистити владу.

Все в нас вийде.

Юрій Дерев’янко, народний депутат, позафракційний, партія "ВОЛЯ"