Львівські граблі Віктора Януковича

Понеділок, 04 березня 2013, 12:05

На Львівщині знову зміна влади. Залізничного генерала Михайла Костюка несподівано поміняли на безробітного екс-народного депутата із групи Давида Жванії та екс-прокурора Криму Віктора Шемчука.

Учетверте на Львівщину присилають губернатора без будь-якого досвіду роботи в державних адміністраціях чи органах місцевого самоуправління.

Учетверте Віктор Янукович наступає на ті ж самі граблі.

Першого разу – коли після виборів у Львові працевлаштував на посаді голови ОДА банкіра й народного депутата Василя Горбаля.

Через рік знову новий губернатор – міліцейський генерал Михайло Цимбалюк, представник одного з фінансово-олігархічних кланів, який не встиг набратися досвіду на Тернопіллі, як закинули до Львова.

Проходить ще один рік – і новий парашутист. На цей раз екс-генеральний директор "Укрзалізниці" Михайло Костюк, протримався на посаді рік і чотири місяці.

Жоден із трьох останніх губернаторів не зробив бодай кроку до системних змін в економіці регіону чи в подоланні корупції та хабарництва. Усі ці роки зростали невиплати зарплат, виникали все нові скандали з розкрадання бюджету та непорозуміння з депутатським корпусом та регіональною елітою. Жодних системних кроків.

Адже керувати областю – не депозити збирати чи колії прокладати.

У галичан за цей час створилося враження, що адміністрація президента у Львові працевлаштовує безробітних невдах, які позбулися або депутатського мандата, або теплого крісла, або втратили впливових покровителів. Львівщина – такий собі запасний аеродром, куди присилають на відсидку чиїхось протеже.

Але це не тільки край великих контрабандних потоків, базарів, всеукраїнських спортивних проектів, поборів, де історично так склалося, що за будь який крок треба обов'язково віддячити.

Львівщина – це найбільш потужний у Західній Україні економічний та науковий центр, який останніми роками банкір, міліцейський та залізничний генерали-губернатори наполегливо зводили до трьох базарів – "Південного", "Шувару" та "Краківського".

Як живеться середньостатистичному галичанинові, якщо за рівнем середньої зарплати три районні центри обігнали Львів, а регіон плентається у хвості областей України?..

Жоден зі ставлеників Віктора Януковича не запропонував серйозну економічну програму розвитку регіону. Це були тимчасові ставленики, навчені досвідом своїх попередників. Вони знали, що на них чекає в недалекому майбутньому.

Львівщину перетворили в прохідний двір для випадкових засланців.

У понеділок, 4 березня, у Львові представили нового голову ОДА, екс-прокурора Віктора Шемчука. Що в біографії президентського намісника? Юридичний факультет Львівського національного університету, робота в органах прокуратури й стрімка професійна кар'єра в Генеральній прокуратурі.

Віктор Шемчук у 35 років став заступником генпрокурора – але про які резонансні справи цього служителя закону ви чули?

Чим було підкріплене кар'єрне, як на дріжджах, зростання Віктора Шемчука?

Хто й за які заслуги працевлаштував безробітного екс-народного депутата, який в останні місяці минулої каденції приземлився в групі Давида Жванії?

Ось які запитання виникають у галичан після того, як Віктор Янукович учетверте наступає на ті ж самі граблі й знову присилає до Львова випадкового парашутиста.

Хто й з якою метою перетворює перспективний для економічного розвитку регіон на майданчик для незрозумілих кадрових експериментів?

Львівщина може стати в Україні полігоном для нового економічного дива. Прекрасне географічне положення, сусідство з Європейським Союзом, великий кадровий потенціал – усе це дає змогу звідсіля накривати величезну територію, аж до Уралу! Потрібен лише лідер регіону із системним мисленням – а не ставленик якоїсь олігархічної групи з вузько поставленими завданнями, котрий буде виконувати виключно представницькі функції.

Яка ж ціна таких експериментів, якщо від граблів Віктора Януковича страждає майже два мільйони населення області?

Богдан Кушнір, журналіст, Львів, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Соціальний бюджет-2025

Як не перетворити військового омбудсмена на весільного генерала

Полюбіть критичне політичне мистецтво. Промова Олени Апчел на нагородженні УП 100

ЄС обмежує, Україна – надає преференції. Що має змінитися у рекламуванні тютюнових виробів

Діти Майдану

Дорогою ціною