Амнезія з блокуванням, або Вікторе Федоровичу, я вам допоможу!

Четвер, 21 березня 2013, 09:38

Знаєте, так бува, що десь залишиш свою парасольку, або вилетить із голови, що потрібно комусь зателефонувати чи привітати із днем народження, чи забудеш щось важливе вдома. Це називається звичайна побутова розсіяність. Однак коли людина забуває місяці зі свого життя, – то це вже хвороба. Наприклад, амнезія, яка може бути викликана травмою голови...

Інколи складається враження, що тільки цим можна пояснити поведінку Віктора Федоровича й очільників Партії регіонів.

"Ті, хто блокує роботу парламенту, 100% не повинні отримувати зарплату",сказав був Азаров.

"Такого не повинно бути в роботі парламенту. Я вже неодноразово висловлював свою точку зору, що будь-які протиріччя треба виносити за межі зали засідань, тобто, парламент повинен працювати, а політичний процес переговорів, з'ясування відносин, повинні бути за межами цього залу", – з розумним виразом обличчя заявив тоді Янукович.

За його словами, мета, яка стоїть сьогодні – щоб парламент працював згідно з Конституцією, у рамках правового поля.

Чомусь відразу згадую цитати з Біблії: "Не судіть, щоб і вас не судили", "І чого в оці брата свого ти скалку бачиш, колоди ж у власному оці не чуєш?". Я, звичайно ж, не натякаю, що такі набожні пани як Віктор Федорович і Микола Янович порушують заповіді Божі. Підозрюю, що вони просто могли дещо забути.

Зокрема, те, як раніше ПР активно блокувала парламент, коли була в опозиції.

Тому я вирішила допомогти їм пригадати дещо з їхнього політичного життя. Мало що могло статися в їхньому житті, що змусило їм це забути? Може, у людей горе якесь сталося...

2006

Отже, усе почалося 27 червня 2006 року.

Тоді Партія регіонів блокувала роботу Верховної Ради, протестуючи проти запропонованою коаліцією процедури обрання спікера ВР і прем'єр-міністра. Тривало це до 6 липня.

Регіонали чергували по 15-20 осіб, дивилися футбол, читали новини з інтернету та бігали на перекуси до сусідніх кафе.

Віктор Федорович Янукович тоді заявив, що розблокує трибуну парламенту тільки в разі обрання спікера шляхом таємного голосування бюлетенями. Навіть фото з блокування збереглися.

Блокування трибуни Партією регіонів. Фото Анни Андрієвської, УП
Блокування трибуни Партією регіонів. Фото Анни Андрієвської, УП

2008

Ще одне, доволі довготривале блокування парламенту нині провладна партія на чолі з Януковичем продемонструвала в 2008 році.

18 січня Партія регіонів та КПУ заблокували трибуну Верховної Ради, вимагаючи відкликати лист про приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО. Блокування тривало до 5 лютого – 19 днів.

Принагідно хочеться нагадати, що того ж 5 лютого ПР закрила спікера Ради Арсенія Яценюка у своєму кабінеті.

Тобто 29 днів блокувати парламент для них було замало – вирішили ще й проекспериментувати з ізоляцією спікера.

2009

Наступне блокування Ради Партією регіонів відбулося 2-го квітня 2009 року. Тривало, правда, воно не довго – 1 день. Уже 3 квітня парламент знову запрацював. Та не пройшло й місяця, як почалася чергова блокада від регіоналів.

17 квітня ПР знову у своїх кращих традиціях заблокували роботу Ради, хоча це тривало не довго.

Проте вже 23 червня тодішня опозиція – Партія регіонів – знову взялася за старе. Протестуючи проти ухвалення бюджетного Кодексу, трибуна парламенту знову була заблокована.

Не минуло й місяця, як на свято Івана Купала – 7 липня – та сама історія із блокуванням.

Блокування в 2009 році повторювалося також 24 липня й 4 вересня. Тоді вони протримали блокаду 18 днів – до 22 вересня.

Отже, Вікторе Федоровичу, лише за 2009 рік Ваша політична сила блокувала парламент шість разів. О, ні, не потрібно дякувати за те, що "освіжаю" Вашу пам'ять!

2010

Плавно переходимо до 2010-го, останнього "опозиційного" для ПР року. 3 лютого регіонали з ночі заблокували Раду, куди самі всіх скликали. Власне, тоді мало відбутися позачергове засідання парламенту з ініціативи самої ж Партії регіонів.

Наступне блокування – 21 вересня, уже від провладної ПР, коли протягували Податковий кодекс.

До речі, Вікторе Федоровичу, тут є ще одна дивна ситуація. Із сайту Вашої політичної сили дивним чином зникли всі згадки про блокування парламенту Партією регіонів у 2008 році...

Пошук по сайту не знаходить жодної новини про блокування. Скріншот Руслана Дейниченка
Пошук по сайту не знаходить жодної новини про блокування. Скріншот Руслана Дейниченка

Проте якщо теза про те, що "рукописи не горять" викликає сумніви, то фраза "інтернет-архів пам'ятає все" – підтверджує право на існування фактами.

Отже, дякуючи інтернету, ми маємо можливість насолоджуватися заявою Юрія Мірошниченка, який чітко говорить, що Партія регіонів блокує трибуну. Датована дана заява 4 квітням 2008 року.

Скріншот Руслана Дейниченка
Скріншот Руслана Дейниченка

Я переконана, Вікторе Федоровичу, що Ви обов'язково розберетеся із цим фактом, і сайт Партії регіонів знову радуватиме його читачів заявами Ваших однопартійців про ваше спільне й, напевно, дуже веселе блокування парламенту.

То ж, як після ДЕСЯТИ блокувань парламенту Вашою партією Ви ставитесь до заяви регіонала Олійника, який запропонував надати Вищому адмінсуду право позбавляти депутатів мандату за блокування трибуни?

І думка щодо блокування Верховною Радою теперішньою опозицією у Вас теж не змінилась?

Катерина Аврамчук, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування