Список об’єднаної опозиції очима користувачів Facebook
Світова інтернет-спільнота українців "Україна – Ukraine" на своїй сторінці в Facebook запропонувала користувачам цієї соціальної мережі опитування з таким запитанням: "Кого б з політиків, громадських активістів, журналістів, митців та інших громадян ви хотіли б бачити кандидатами у депутати ВРУ від об’єднаної опозиції?".
При цьому, користувачі Facebook мали можливість власноруч вписати прізвища 100 кандидатур.
Громадяни активно і серйозно віднеслися до опитування – станом на 8:30 22 травня 2012 проголосувало 7460 чоловік.
Кожен користувач Facebook може сам побачити результати голосування.
А в список лідерів опитування (перша десятка) потрапили:
Олесь Доній – 541 голос;
Анатолій Гриценко – 532 голоси;
Віталій Портніков – 411 голосів;
Юрій Луценко – 365 голосів;
Мустафа Найєм – 314 голосів;
Юлія Тимошенко – 283 голоси;
Микола Княжицький – 245 голосів;
Єгор Соболєв – 223 голоси;
Вахтанг Кіпіані – 220 голосів;
Сергій Лещенко і Віталій Кличко – по 196 голосів у кожного.
Отже лідерами списку об’єднаної опозиції в інтерпретації користувачів Facebook серед тих, хто вже був чи є народними депутатами, стали Олесь Доній, Анатолій Гриценко, Юрій Луценко, Юлія Тимошенко.
Решту списку зайняли відомі журналісти, яких водночас можна назвати активними громадськими активістами і які ще жодного разу не були парламентарями.
Багато людей, які нині представляють опозицію у парламенті, взагалі не потрапили до списку народних симпатій. Можна зробити висновок: народ хоче бачити у владі, в тому числі в списку сьогоднішньої опозиції, активних людей і нові обличчя.
Керівникам об’єднаної опозиції варто було б проаналізувати результати цього опитування.
Адже якби перша десятка опозиційного списку виглядала так, як виглядає в результатах опитування, то мала б значно кращий результат на виборах від того, що може мати зараз.
А сьогодні опозиційні політики продовжують формувати списки у закритому режимі, розповідаючи нам про відкритість і демократичність цього процесу. Тож, вимагаючи від влади відкритості і прозорості, вони самі роблять теж саме.
Дивлячись на першу десятку опитування, можна дійти висновку, що саме ці люди в майбутньому навряд чи стануть "тушками" – депутатами, які перебігатимуть з фракції в фракцію. То може саме таку першу десятку варто було б представити об’єднаній опозиції на цьогорічних парламентських виборах?
Тарас Токар, ініціатор створення Світової інтернет-спільноти українців "Україна – Ukraine", для УП