МММ, vol.2 або Скільки коштує довірливість?

Вівторок, 01 лютого 2011, 18:27

Людська віра в диво й в "халяву" меж не знає. Вона є дужчою навіть од тих гуль, яких хтось власними помилками вже досхочу понабивав. Невже життя нічого не навчає?  

Виявляється, ні: чергова фінансова піраміда горезвісного Сергія Мавроді – творця популярного в 1990-і "лохотрону" на ймення МММ – набирає обертів.

Нова версія піраміди під гордою назвою "МММ-2011" хоч і є осучасненою, зокрема, функціонуватиме на базі системи електронних коштів WebMoney – проте в її основу покладено ті самі принципи, що й у дев'яностих. Усіх вкладників розділять на десятки, сотні та тисячі, на розміщені гроші вони зможуть купляти собі знайомі декому "МММ-долари".

"Будуть знову введені ці квитки. Хто в МММ грав, пам'ятає, хто не грав, це ніби розрахункова одиниця, квиток, акція, яка різниця. Віртуальний квиток, це не цінний папір, просто фантик. Вони будуть зростати в ціні", – пояснив Сергій Мавроді, презентуючи своє творіння.

 Понад дві з половиною тисячі людей у різних регіонах колишнього СРСР і навіть за океанами вирішили, що блискавка двічі туди само не влучає, тож подали заявки на участь у проекті Мавроді.

 Є серед них і українці.

Нікого з них, певно, не бентежить, що цей пан уже відбув термін ув'язнення за махінації, вчинені дуже подібним чином. Не спиняє вкладників ні те, що антимонопольні установи вгледіли в діяльності Сергія Мавроді ознаки нелегітимної банківської діяльності, ані навіть те, що ціла низка впливових інституцій різних держав піддала сумніву ефективність "МММ-2011".

Особисто я дивуюся зухвалості та впертості самого Сергія Мавроді. Здавалося б, уже ж і "відсидів", і довіру, відповідно, втратив… А щойно вийшов – і маєш чергове МММ, інвесторе.

Та це ж фактично ті ж дрова, але в профіль! Агов, народе!

А, можливо, насправді автор нової піраміди, навпаки – людина вкрай винахідлива й до біса розуміється на людях? Замислімося: розрахунок був вірний, адже знайшлося чимало охочих віддати свої кревні задля отримання сумнівних прибутків.

Виникає резонне запитання: скільки ж разів поспіль людям треба ставати на одні й ті самі граблі, щоби до них дійшли незмінні істини про безкоштовний сир у пастці та гроші через піт і кров?!

Причина активності зрозуміла – можливість непогано заробити. А заради чималих грошей будь-хто з нас ладен повірити в найочевидніший обман.

Особливо гаразд ця формула діє за нинішніх економічних умов.

Народ, утративши надію якось подолати наслідки економічної кризи, може ризикувати останніми пожитками, коли наявний бодай мізерний шанс полагодити своє становище.

 Якщо історію забувають, то вона повторюється.

Погляньте, скільки разів країни розпочинали між собою заздалегідь приречені на силу-силенну непотрібних жертв безглузді збройні протистояння! Крізь призму таких фактів, "МММ-2011" видається квіточками…

Посміємося, читачу, разом із тобою, якщо цей раз система Мавроді дійсно принесе своїм вкладникам практичну користь і жадані прибутки…

Жодна установа – ні МВС, ні антимонопольники, ні будь-хто інший – не може заборонити людям бути наївними.

Богдан Ковальчук, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування