Соціальні гарантії в ручному управлінні
14 січня 2011уряд вніс до Верховної Ради законопроект "Про гарантії держави відносно виконання рішень суду".
В перехідних положеннях цього законопроекту, між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.
Згідно з проектом, соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, лікарів, вчителів будуть регулюватися не законами України, а урядом в ручному режимі.
Отже урядові новації: не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ.
Не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим, хто раніше міг претендувати на це щорічно і законно.
Ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для більшості категорій українських громадян.
В поясненні до проекту зазначено: "порядок і розмір виплат в кожному році встановлюється Кабміном з врахуванням реальних фінансових можливостей держави".
Людською мовою це означає: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.
Слід звернути увагу на те, що влада підступно заховала такі положення (невигідні для громадян) в законопроект, який прямо не має відношення до соціальної теми і тому пройде повз профільний парламентський комітет з питань соціальної політики, який мав би його відхилити.
Робиться це з однією лише метою – щоб закон був ухвалений непомітно і тихо, інакше є загроза, що дії влади викличуть широке незадоволення і протест.
Андрій Павловський для УП