Щодо цього кандидата Вища кваліфікаційна комісія суддів ухвалила залишити висновок Громадської ради доброчесності без розгляду і не планує розглядати його у пленарному складі, як того вимагає закон. Це означає, що призначення цього кандидата суддею Верховного Суду буде здійснено з порушенням закону.
Кандидат
пов'язаний із політичними силами, і простежується вплив цього зв'язку на його кар'єру. Ігор Бенедисюк був призначений членом Вищої ради юстиції за квотою президента. Згодом
Порошенко нагородив кандидата іменною зброєю, коли той хоч і був головою ВРЮ, однак ще мав статус судді, що прямо заборонено законом. Кандидат прийняв цю нагороду.
У громадськості виник обґрунтований
сумнів щодо ймовірного
російського громадянства Ігора Бенедисюка. Кандидат закінчив Військовий інститут Міністерства оборони СРСР і у липні 1991 року
став суддею військового суду
в місті Южно-Сахалінськ (Росія). Суддею в РФ Бенедисюк працював до квітня 1994 року, після чого переїхав до України і став суддею Київського гарнізону. На співбесіді кандидат так і не вказав, громадянином якої країни він був на посаді судді РФ, і
не зміг назвати дату набуття ним українського громадянства.
Ігор Бенедисюк як голова Вищої ради правосуддя
причетний до покривання «суддів Майдану». У висновку ГРД згадуються прізвища суддів Чауса, Девятка, Ластовки, Саніна, Кізюн та інших, яких не звільнили за очевидно неправосудні рішення часів Майдану. Кандидат закрив очі на факти впливу адміністрації Януковича на суддів. Вища рада правосуддя відмовилась заслухати свідчення судді Ірини Мамонтової щодо дзвінків головам судів від заступника голови АП Андрія Портнова. Нічого не зроблено для виявлення інших фактів такого впливу та їх належної оцінки.
Кандидат значно
порушував строки розгляду справ «суддів Майдану» (судді Ластовка та Іваніна) і причетний до рішень ВРП, що містять
ознаки переслідувань суддів, які пішли проти системи. Зокрема, за його участі прийняті незаконні рішення про покарання судді-викривачки Лариси Гольник та судді Віталія Радченка, який дав дозвіл на обшуки у голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка.
Як голова ВРП
не забезпечив належну прозорість роботи ВРП. Так, Верховний Суд
встановив порушення ВРП законодавства при наданні відповіді на запити щодо винагороди членів ВРП та доповідачів при розгляді скарг на суддів.
Припинено і трансляції засідань дисциплінарних палат при розгляді скарг на суддів. Бенедисюк обгрунтував це відсутністю техніки та фінансування, що є сумнівним.