Статті

Викидень та збереження вагітності: що важливо знати, щоб виносити дитину та не нашкодити собі

Що важливо знати про природне переривання вагітності та чому в більшості випадків ми не можемо запобігти викидню?

Російські "Руслани" могли б працювати на Україну і НАТО, але припадають пилом в аеропортах Канади та Німеччини

Що відбувається з літаками Ан-124 російської компанії "Волга-Днепр", які застрягли на канадській і німецький землі, та які шанси в України поповнити ними авіапарк "Антонова".

"Ми не можемо допомагати росіянам вбивати наших людей". Які проблеми фронту проходять повз командування Медсил

"Українська правда" розповідає, як і з чого почалося велике обговорення неякісного такмеду в армії, деталізує, що саме викликає обурення в бойових медиків і як це можна виправити, а також, як на цей скандал реагують у командуванні Медичних сил.

Синдром відмінника: які прояви бувають у дитини та дорослого і що з цим робити

Пекло на землі. Як росіяни вбивають українські чорноземи

Цього року українські ЗМІ писали, що російські супермаркети продають український чорнозем, "ретельно перевірений на вміст шкідливих речовин". Але навіть якщо це правда, у такій спосіб росіяни не можуть позбавити нашу країну якоїсь значної кількості чорнозему. Натомість немає жодних сумнівів, що окупанти знищують наші ґрунти просто на місці й досягли немалих "успіхів" у цій справі. "Українська правда" розповідає, як воєнні дії шкодять українським ґрунтам, як їх можна "вилікувати" і що чекає на найскладніших "пацієнтів".

ОЕСР оцінить ключовий законопроєкт про корпоративне управління, "Нафтогаз" та "Укрнафта" воюють за конфісковане Glusco

"Це потрібно не дітям з інвалідністю, а нам". Як у Києві працював інклюзивний Космотабір

Віктімблеймінг воєнного часу

Влітку 2023-го країна з'ясовувала, чи заслужили українці нинішню війну. Скандальний пост Олексія Толкачова не прокоментував тільки ледачий, хоча нічого принципово нового в ньому не було. Просто нам хочеться вірити, що світ влаштований справедливо, і що люди отримують те, на що заслуговують, відповідно до своїх особистих якостей і вчинків. Але наш світ несправедливий за визначенням, а під час будь-якої війни він стає ще несправедливішим.
подкаст

Чим важливий закон про медичний канабіс та яких правок він потребує? Пояснює депутатка Ольга Стефанишина

Що ви знаєте про українські Карпати. ТЕСТ

Україна програла пенсіонерам в судах понад 50 мільярдів гривень. Грошей на це немає. Що далі?

Уряд занепокоєний, судові борги ростуть, як на дріжджах. За що пенсіонери судяться з державою та чому найбільша заборгованість за виграними справами припадає на військових, силовиків та "чорнобильців".

Шольц проти, коаліція за: як Німеччина дискутує про передачу Україні ракет Taurus

"Вона і на том свєтє малює". Справжня Марія Примаченко та окупація Болотні в розповідях її племінниці

Якою була справжня, а не міфічна Марія Оксентіївна Примаченко? Та як пережила російську окупацію її мала батьківщина? Репортаж УП з Болотні та Іванкова.
подкаст

Чи зможуть міжнародні авіакомпанії літати в Україну, не чекаючи кінця війни?

Хочете зіпсувати майбутнє дитини? Публікуйте її фото в соцмережах. Як злочинці за допомогою ШІ руйнують життя

Розвиток технологій та штучного інтелекту призвели до появи загроз, з якими людство досі не стикалося. Будь-який цифровий слід може бути використаний проти людини і найбільш уразливі тут діти. Як їм можна нашкодити?
Розслідування

Швейцарський син Кремля. "Українська правда" знайшла підсанкційного сина російського олігарха

"Українська правда" від початку повномасштабного вторгнення постійно займається пошуком людей та активів, пов'язаних зі злочинним режимом президента Росії Володимира Путіна. Але випадок, про який ми зараз вам розкажемо, здивував навіть нас. Бо син кремлівського олігарха, перебуваючи під санкціями у Швейцарії, якимось чином опинився у Швейцарії.

10 причин діяти нестандартно: чому Україна має запропонувати Європі гарантії безпеки

Історії загиблих добровольців "Деймоса" і "Шкіпера", чиї рідні досі не отримали виплат і статусу

Офіційно захисників не визнають військовослужбовцями, а їхні рідні за півтора року не отримали відповідного статусу "сім’ї загиблого Захисника України" та виплат від держави.

"Нафтогаз" та "Укрнафта" борються за колишні заправки Glusco. Хто отримає спадщину Медведчука

Кому у підсумку дістануться заправки Медведчука та як учасники учасники ринку оцінюють конфлікт між АРМА та "Нафтогазом"?

Секретар РНБО Олексій Данілов про реєстр олігархів, вибори під час війни і те, коли закриють телемарафон

Хто з олігархів та політиків мав найбільший проросійський вплив в Україні перед великою війною? Чому РНБО звернуло увагу на діяльність УПЦ (МП) лише після початку повномасштабної війни? Чи готова влада проводити вибори в умовах воєнного стану? Про це "Українська правда" поговорила з секретарем РНБО Олексієм Даніловим.

Кому казати дякую

Останні півтора року ми маємо питання, на яке ніхто не знає відповіді. Воно звучить просто: чи готовий Кремль воювати з НАТО? Від відповіді на нього залежить набагато більше, ніж ми думаємо. Зокрема наше повоєнне майбутнє.

Якщо всі корупціонери і виїхали, то на нових елітних автівках

Ізраїльська модель з українським акцентом: якими можуть бути безпекові "гарантії" США

Україна та партнери намагаються дійти згоди щодо майбутніх безпекових зобов’язань, серед яких – передача новітньої зброї, підготовка військових та обмін розвідданими.

Краматорськ: історія іноземних волонтерів, що вижили після ракетної атаки на Ria Pizza

"Пінна вечірка". Як автомийки забруднюють малі річки Києва

Як бізнес забруднює води Дніпра, які масштаби несанкціонованих врізань у міські комунікації та колектори річок і чи борються з цією проблемою міські чиновники та екологічна інспекція.

Мистецтво вимагає жертв. Як конкурс серіалів закінчився для Ткаченка відставкою і до чого тут "95 квартал"

Посварились якось президент і міністр культури. Загалом для України такі новини не дивина, всяке траплялося за роки незалежності. Але зазвичай подібні конфлікти не виносили назовні. Однак сварка Володимира Зеленського й Олександра Ткаченка стала публічною. Якщо розібратись, за що міністра звільнили, то ситуація з Ткаченком переросте у символ – пам'ятник нинішній кадровій політиці.
подкаст

Природа на екрані. Що заважає розвиватися в Україні документальному кіно про довкілля

Незавершена війна: як Грузія шукає винного у поразці 2008 року та йде назустріч країні-окупанту

15 років тому Росія вперше у новітній історії атакувала визнану світом суверенну державу. Війна з Грузією тривала лише декілька днів, проте суттєво вплинула на подальшу історію Європи.

Лялька на мільярд. Як Барбі знову стала іграшкою №1 у світі

Хто і як створив Barbie, скільки криз пережив бренд, чому ляльку ледве уже не поховали, та як фільм, який був в розробці з 2009 року, змусив світ знову говорити про лялькового гіганта.

"В цю гру можна грати удвох". Як атака на танкер вплине на експорт з російських портів?

Наскільки для Росії важливі порти в Чорному та Азовському морях, чи може Україна їх заблокувати та які це матиме наслідки для світової торгівлі.

Не просто малювання. Як арттерапія допомагає дітям впоратися з травматичним досвідом

Ми поспілкувалися із гештальт-терапевткою фонду "Голоси дітей" Інною Князєвою та мамою однієї із її клієнток Тетяною про те, як арттерапія допомагає дітям оговтуватися від психологічних травм війни.

Світ з Китаєм і без Росії. Як на Банковій готують "саміт миру" і переговори про завершення війни

Держави, які погодяться на цей пункт, стануть для Росії противниками, бо тут вже йдеться про виживання та свободу особисто Путіна та усієї правлячої верхівки...
Реклама: