Статті

інтерв'ю

Таємний IT-івець у Чорнобаївці, HIMARS, "п'яна" флешка та Джарилгач. Як українські партизани допомагають звільняти Україну

В інтерв'ю УП речник ЦНС, офіцер ССО, розповідає про те, як партизан-IT-івець допоміг ЗСУ зробити Чорнобаївку відомою на весь світ. Як прості українці зірвали плани росіян на легку й тотальну окупацію України.
подкаст

"Він вже став легендою нашого підрозділу": як спецпризначенцю ГУР довелося півдоби виживати у відкритому морі. Аудіоверсія

тест

Астероїди й "діамантовий дощ". Що ви знаєте про Сонячну систему?

Що ви знаєте про Сонячну систему та її дивовижні секрети? УП. Життя підготувала тест на основі інформації NASA і Space.com.

Володимир Зеленський і травма недовіри

Владними коридорами ходять ті, хто про корупцію, і ті, хто про зміни. Ті, хто про кар'єру, та ті, хто про майбутнє. Там є мстиві та конструктивні. Заздрісні та ті, хто спроможний домовлятися. Професійні та не дуже. Колись ми прийдемо на виборчі дільниці та визначимо, яких людей там було більше. Але для цього потрібна справжня абищиця. Не програти війну. А іншої влади на час війни історія для нас не має.
подкаст

Кінець Карабаху? Новий поворот у конфлікті Азербайджану та Вірменії

"Коли настане перемога, ми будемо дуже плакати": кобзар Тарас Компаніченко у проєкті "Культура vs війна"

Оповідь про кобзаря і володаря Шевченківської премії Тараса Компаніченка. УП.Життя ексклюзивно публікує текстову версію проєкту та унікальні фото.

Заморожений Пригожин

Три місяці тому, 23 червня 2023 року, засновник ПВК "Вагнер" Євгеній Пригожин здійснив спробу збройного заколоту та спрямував свої війська на Ростов. А місяць по тому, 23 серпня, Пригожин та його найближчий помічник Уткін загинули в катастрофі літака Embraer Legacy 600 поблизу села Куженкіно. Безумовно, історія Євгенія Пригожина стала чудовою ілюстрацією того, чого варті будь-які домовленості з Путіним.
подкаст

Удари по енергетиці, нові російські ракети, перший Рамштайн Умєрова – головне про війну за тиждень

"Принциповий? Ризикуйте!" Історія зупинки патрульними одного генерал-майора

На відео з бодікамер поліцейських, яке опинилось у розпорядженні редакції "Української правди", можна побачити, як 14 листопада 2022-го головного прикордонника Одещини Мула зупиняє поліція під час комендантської години в місті Одеса. Відповідно до протоколу, Мул перебував за кермом з ознаками алкогольного сп'яніння, а автомобіль був не зареєстрований. Чи поніс Сергій Мул бодай якусь відповідальність? Подробиці цієї історії в нашому матеріалі.

Візит до Байдена у складні часи: що ховає поїздка Зеленського до США за рік до виборів

Джо Байдену було потрібно, щоб Зеленський допоміг переконати Конгрес у виділенні запропонованого додаткового пакета допомоги для України.

Розлучення чи нові можливості для пари: ознаки кризи у стосунках та як її подолати

"Українська правда. Життя" розпитала у психотерапевтки й консультантки з питань сексуальності Тасі Осадчої про кризу у стосунках, її причину та ознаки.

Голлівуд страйкує п'ятий місяць. Як це вплине на кінопрокат і чи буде більше українських фільмів

Як страйки в Голлівуді впливають на світову і українську кіноіндустрії та на скільки через це затримуються світові кінопрем'єри.

Чергування в бур'янах, небажана публічність і лего-Привид. Історія Андрія Пільщикова ("Джуса") очима його мами

Як Андрій Пільщиков (позивний "Джус") прийшов до мрії стати військовим льотчиком? З яких причин за кілька місяців до повномасштабного вторгнення він вирішив не продовжувати свій контракт у Збройних силах? Чому навряд би радів посмертному званню майора? Та чому один із найвідоміших лобістів надання F-16 Україні не потрапив у першу групу пілотів, яких відправили навчатися на цих винищувачах? Розповідає мати Андрія Лілія Авер'янова.

Антиукраїнський поворот: чому республіканці у США все більше підігрують Росії

Як у Республіканській партії, відомій традиційно жорсткими підходами до РФ, раптом побільшало голосів, які закликають до компромісів із Путіним?
подкаст

"Якщо дорога окупована – яка різниця, у якому вона стані?". Розмова з головою бюджетного комітету про кошторис держави на 2024 рік

Чи стали під час війни краще боротися з корупцією?

Корупція сприймається українцями як найбільша перешкода для розвитку бізнесу – так вважають 47% громадян. Що відбувається з корупцією в Україні, як з нею борються і чи виріс її рівень під час війни?

Варшава виставила рахунок за допомогу: як у Польщі сприймають торговельну війну з Україною

Українські композитори прориваються на українські сцени: огляд музичних прем'єр нового сезону

Поїзд далі не їде. Чому не будують метро на Виноградар?

Роботи з будівництва метро на Виноградар не ведуться, але гроші на це виділяються. Як це можливо?

Як ЗСУ готували південь до оборони, мінували Чонгар і боролись за Херсонщину. Реконструкція

Протягом кількох місяців ми відновлювали хронологію, як починалася окупація Херсонщини, разом із тими, хто керував обороною регіону, командував підрозділами захисників, хто вранці 24 лютого мав стримувати наступ росіян і підірвати мости на Чонгарі, хто мінував ті мости та перевіряв справність вибухових пристроїв.

"Нам треба рішення суду про те, що Росія – держава-злочинець. Тоді перейдемо до репарацій"

подкаст

Анджей Фальковський: "Україна посідає 15-те місце в світі за військовою силою"

Глава Варшавської фондової біржі: Емісія акцій Kernel використана для дешевого поглинання компанії

Найбільший агрохолдинг України йде з Варшавської біржі. Чому так сталось і які матиме наслідки?

Танок із Путіним в один кінець: як ексглава МЗС Австрії обрала Росію своїм новим домом

Ціль для ворога? Чому дітей не варто одягати у військову форму

Експерти поділилися думками, чи не мілітаризує дитячу свідомість носіння військового одягу та з чим має асоціюватися військова форма у дітей та підлітків.

Війна інженерів. Як оборонна промисловість потерпає від браку кадрів

Українські оборонні підприємства стикнулись з катастрофічним кадровим голодом. Дефіцит працівників може дорого коштувати країні, яка готується до затяжної війни.

Третя карабаська. Чому почалася нова війна на Кавказі та якими будуть її наслідки

Чи призведе нова війна до остаточного встановлення контролю Баку над Карабахом? Чи стане її наслідком падіння уряду Пашиняна, чи, може, розворот Вірменії на Захід?

Жага до життя. Історія спецпризначенця ГУР, який випав із човна і 14 годин плив у відкритому морі

Під час виконання операції в Чорному морі спецпризначенець ГУР МО з позивним "Конан" опинився за бортом. 14 годин він пробув один у відкритому морі, під носом у ворога, без розуміння, куди рухатись і коли буде допомога. УП знайшла Конана, щоб дізнатися про цей випадок з перших вуст.
подкаст

Як підсолодити собі життя, але безпечно? Говоримо про цукри та їхню заміну

Деколонізація українського Півдня: не мета, а засіб

"Деколонізаційний" закон може бути доречним інструментом, щоб повернути цю частину української історії в публічний обіг та допомогти громадам перевинайти свою ідентичність.

"Чорний лебідь" для польської влади: як візова афера може змінити результати виборів

До корупційних скандалів у Польщі вже звикли. Проте скандал із візами завдає удару по владі, яка багато років Станіслав Желіховськийобіцяла не допустити масової міграції з мусульманських країн.

"Це війна на винищення. Зараз є можливість сказати "ні" Росії". Виступ України у Міжнародному суді

"573 дня назад Россия начала жестокое полномасштабное военное наступление на Украину. И это война зверств, террора и военных преступлений...".
Реклама: