Статті

Відео

Тіньовий флот. Як Росія попри санкції продовжує везти нафту в Європейський Союз

"Монополія журналістів на інформацію давно втрачена": як українським медіа вижити в епоху соцмереж

Соціальні мережі та месенджери сьогодні – це не лише канали комунікації, а й потужний інструмент впливу. Вони забезпечують блискавичну швидкість поширення інформації та масове охоплення аудиторії. Але поряд з цим несуть низку небезпек: дезінформацію, відсутність етичних стандартів і контрольованості.

"Ми вийшли з постколоніального стану": мистецтвознавиця Світлана Бєдарєва про деколоніальний поворот та дослідження українського мистецтва за кордоном

Упорядниця збірки, дослідниця Світлана Бєдарєва зібрала під однією обкладинкою наукові есеї, які розповідають міжнародному академічному середовищу, як Україна і її мистецтво чинять опір колоніальному тиску Росії.

Конкурент Туска чи виклик для України: що відомо про ключових кандидатів у президенти Польщі

Мер Варшави чи голова Інституту національної пам'яті, відомий антиукраїнськими заявами. Хто з них стане новим президентом Польщі?

Держава компенсуватиме 15% за купівлю українського обладнання: як працює програма

В Україні запустили нову програму компенсації 15% за купівлю вітчизняного обладнання. Хто може взяти участь у програмі та на яких умовах?

"Люди переживали збір, як Євробачення": як "Тиловикам Азову" вдається закривати мільйонні збори

Вони розповіли "УП. Життя", як перетворили фандрейзинг на мистецтво та створили спільноту однодумців, яка обʼєднала тисячі людей.

Командир роти батальйону "Ахіллес" Антон "Бандерас" Шмагайло: Живучість російських штурмовиків на Куп'янщині – не більше ніж 10%

Коли немає світла і тепла: понад 20 речей, які можуть знадобитися у разі блекауту

Жити без електрики – важко, особливо у час, коли багато українців працюють дистанційно. Проте є багато девайсів, які полегшують життя, дозволяють працювати, відпочивати та займатися буденними справами комфортніше.

Вареники на парі, в окропі, в духовці та морозилці: рецепти тіста та начинок, які ви шукали

Пояснюємо, як готувати тісто на вареники за різними рецептами, як готувати вареники на пару, запечені вареники та радимо, які начинки спробувати.
саміт

Для когось я – символ Харкова, для когось – мразота, що псує стіни – стріт-артист Гамлет Зіньківський 

подкаст

Плацдарм у Кринках. Як готувався та чому не відбувся "другий фронт" на Херсонщині. Аудіоверсія

інтерв'ю

Валерій Залужний: Ласкаво просимо – Третя світова почалася

"Дитину найшли мертву в скрині, сховану на м'ясо". Голодомор у щоденниках Луки Гусака з Сумщини

У День памʼяті жертв Голодомору ми публікуємо маловідомі свідчення про Голодомор зі щоденника Луки Гусака, який для "УП. Життя" надала завідувачка відділу усної історії Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Юлія Коцур.

Булгаков і союзники

Гаага проти Ізраїлю: чому ордер МКС на арешт прем’єра Нетаньягу б’є також по Україні

У Європі вже є держави, що публічно відмовляються арештовувати Нетаньягу, попри рішення суду. Як тепер вимагати у всього світу безумовного арешту Путіна?

Ніхто не знає, що чекає на світ після ядерної війни. Краще не перевіряти. Інтерв'ю з істориком з ядерної зброї

Що ми знаємо про єдине у світі застосування ядерної зброї? Що більш руйнівне – Чорнобильська трагедія чи сучасна ядерна зброя? Чи завжди ядерна бомба означає "апокаліпсис" та чи можна зупинити катастрофу?
Відео

Нова російська балістика, плани заморозки війни від РФ та кадрові призначення до адміністрації Трампа – "УП. Чат"

Трамп знімає обмеження: як зміниться енергетична політика США та як це вплине на Україну

Новообраний президент США Дональд Трамп цього тижня оголосив про призначення наступним міністром енергетики Кріса Райта, генерального директора Liberty Energy.

З мене хотіли зробити овоча. Колишній вихованець інтернату розповів, як там карали дітей психотропними препаратами

33-річний Олександр прожив в інтернаті від народження до 26 років. Він народився з патологіями і до 9 років не ставав на ноги. Втім, хлопцю вдалося не тільки вижити, а й пережити знущання вихователів.

Новорічний атрибут: скільки Україна купує мандаринів і як заробляють країни-експортери

Мандарини – найпопулярніший в Україні зимовий фрукт. З яких країн їх імпортують?

Залужний, Жадан, Ставніцер, Осадча та Курган&Agregat: як пройшла церемонія нагородження УП100. Поза межами можливого

20-го листопада в Києві відбулася друга щорічна церемонія нагородження сотні українських лідерів "УП100" під гаслом "Поза межами можливого". До рейтингу увійшли представники шістьох категорій: Захисники, Державне управління, Суспільство, Бізнес, Культура та Спорт.
інтерв'ю

Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за майже три роки війни

"Дискурс на Заході – підготовка до переговорів. Про підготовку до перемоги України не йдеться"

Помяновський: "Кожна нова домовленість із Вашингтоном буде короткостроковою. Але шанс, що Трамп "здасть Україну Путіну", я не вважаю серйозним..."

Остання подорож загиблих героїв із поля бою до родини. Документаліст Юрій Речинський розповідає про фільм "Любий прекрасний коханий"

Кінокритикиня УП.Культура Соня Вселюбська поспілкувалась із Юрієм Речинським про досвід фільмування чутливих тем і подій, про те, чому монтажний процес тривав рік та як знімати війну надалі.

Де в Україні шукати роботу та чому навіть на сході не все безнадійно

Аналіз пропозицій роботи з пів тисячі міст свідчить: ярмарок вакансій на заході поступово стихає, тоді як на сході шанс знайти роботу – завдяки локальній міграції – за останній рік зріс найбільше.

"Я пообіцяв Януковичу, що оголошу його винним у кровопролитті". Спогади Квасневського про Майдан

"Ідея полягала в тому, щоб визнати, що вибори були сфальсифіковані. І тут нам допоміг Янукович через свій обмежений інтелект".

Місто молоді, науки та IT. Чи вдалося росіянам зламати економіку Харкова сотнями КАБів?

До великої війни Харків був містом студентів, айтівців та заводів. Як змінився демографічний та економічний ландшафт міста?

Змінив тишу архіву на гуркіт бою. Історія науковця, який попрощався зі спокійним життям у Відні і долучився до ЗСУ

Про любов до історії, військову службу, волонтерство, креативний краудфандинг, створення просвітницьких проєктів та війну, що стала поштовхом до реалізації в нових ролях – Олексій розповів для "Української правди. Життя".

УП 100. Поза межами можливого

подкаст

Павло Шеремета: "Українській економіці потрібно ставати набагато продуктивнішою"

Огляд "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля" – привиди минулого

Як би парадоксально це не звучало, але основною перевагою та водночас і недоліком "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля" є те, що це "той самий S.T.A.L.K.E.R.". Дива не сталося: в грі є як візуальні баги, так і помилки в завданнях, що подекуди унеможливлює їх проходження.

Хоч проти мене все моє оточення, навіть мої батьки, я все одно тримаюся: як українські діти переживають війну

У Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, розповідаємо 5 історій неповнолітніх українців, залишених у головному сховищі спогадів України.
Реклама: