Статті

репортаж

Повстання машин. Як "бляхарі" депутатів чатували і Київ блокували

"Позитив акції в тому, що нас хоча б почали слухати. Раніше такого не було", – кажуть організатори.

Андрій Коболєв: Проти мене є кілька кримінальних справ

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв і керівник "Укргазвидобування" Олег Прохоренко розповіли ЕП про відносини з прем'єр-міністром, скандальні тендери "Укргазвидобування" і кримінальні справи СБУ. (рос.)

Місія здійсненна. Хто створює Українську академію лідерства

Освіта – це технологія передачі сенсу. І якщо правильно побудувати процес, то позитивний результат неминучий. Тичківські взяли на себе відповідальність за організацію процесу.

Love me tender: як Гройсман використовує закупівлі "Укргазвидобування" проти Коболєва

Програма-мінімум глави Кабміну — послабити свого візаві шляхом звільнення його соратника — голови "Укргазвидобування". (рос.)

Ігри в дипломатію. Чому Путін заговорив про миротворців на Донбасі

Росія виступить в Радбезі ООН з пропозицією введення миротворців в Україну. Це означає, що РФ хоче мати значний вплив на всі процеси щодо миротворчої місії.

Як працює сучасний центр для безпритульних чотирилапих

Панорамні вікна, сонячні панелі на даху, огорожа розмальована яскравими графіті… Складно уявити, але головні тут – тварини.

Що не так з портовими зборами в Україні і як зробити їх конкурентними

Стан української портової інфарструктури – незадовільний і продовжує погіршуватись, а портові збори – вищі ніж в інших країнах. Через неефективну логістику виробники несуть втрати. Як це змінити?

Три мільярди на хабарі: В ЄС розкрили масштабну схему виплат політикам за "допомогу" Азербайджану

Поліція випадково дізналася про політичні хабарі, а коли справу почали розслідувати, стало зрозуміло, що йдеться про системну міжнародну корупцію...

Якість нафтопродуктів: хто і чому безкарно продає "бодягу"

Водії і навіть самі продавці пального дедалі частіше нарікають на його якість. Що є причиною? Які мережі найбільше грішать продажем "бодяги"?

Архієпископ Климент: Логіка така – Київського Патріархату в Криму бути не повинно

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент – про те, що залишилося від єпархії УПЦ КП в Криму після трирічної боротьби з місцевою "владою" і як живуть прихожани церкви в умовах окупації і пресингу спецслужб. (рос.)

Чи переживе Верховна Рада осінь. Погляд зсередини

Свято наближається. Уже 5 вересня стартує новий "політичний сезон". Чим займатиметься ВР, якою буде доля урядових реформ, чи можливі зміни в уряді та чи чекати на перевибори?

Як затягують час аукціонів у ProZorro

Через "тендерних тролів" середня тривалість аукціонів помітно зросла. Як вони діють, і чому "Укрзалізниці" дістається найбільше.
Освіта

Чому діти не хочуть вчитися. 6 освітніх експертів про причини

Вже до кінця першого класу діти категорично заявляють, що не хочуть вчитися зовсім, не люблять школу. Причому це не тільки в нашій країні! Хто винний? Сім’я? Школа? Суспільство? Держава?

120 кілотонн погроз: чи призведе північнокорейська криза до ядерної війни

Увесь світ зацікавлений вирішити північнокорейську проблему якнайшвидше. Якщо конфлікт справді перейде у гарячу фазу, головним противником Пхеньяна буде американська армія...
Один день з...

Один день зі спікером Ради Парубієм. Що відбувається за лаштунками сесійної зали та кулуарів

Парубій надзвичайно опікується власним іміджем як спікера, так і самостійного політика. Він намагається не йти на відверті порушення регламенту, аби не зазнавати нищівної критики.

You pay peanuts, you get monkeys, або Чому дешеві судді — це надто дорого

Низька оплата праці суддів стимулює неефективність та корупцію у судовій системі України. Як судова реформа може це змінити, і як це може позначитися на зростанні економіки.

Як Лена Розвадовська воює за дітей. Історія перша

"Розумієш, – пояснює Лена, – ми через 10 років матимемо покоління українців, яке виросло на війні і яке ніхто не розумітиме". Вона хоче розуміти, і в неї тут уже багато дітей. І в Авдіївці, і в Золотому, і в Зайцевому, і в Красногорівці...

Війна та ангели

Друга світова війна вже давно не ділить нас на колишніх союзників Гітлера і його колишніх переможців. Вона ділить світ на тих, хто готовий чесно поглянути в очі своїй історії; і тих, хто намагається сховатися від незручного і недостойного за привабливим ангельським міфом. (рос.)

Утеплити будинок на мільйон євро: чи реально отримати підтримку держави

Історія київського ОСББ, що зуміло залучити понад 30 мільйонів гривень на енергоефективні заходи, може стати хорошим прикладом для інших.
ted

Без краплини… 7 виступів TED до Всесвітнього тижня води

Перший крок до порятунку світового океану може розпочатися з дріб’язку: замість пластикового пакету візьміть до магазину текстильну сумочку, замість одноразових стаканчиків – носіть власну термочашку...

Асоціація на роздоріжжі: чому боротьба за угоду з ЄС не припиниться 1 вересня

"Навіщо вам європейське майбутнє, якщо ви не здатні виконати свою домашню роботу з реформ", – кажуть у Брюсселі.

Карати по-новому: ДФС хоче посилити штрафи за авто на "бляхах"

Україну заполонили автомобілі з іноземною реєстрацією. Власники вимагають спростити їх легалізацію, влада — категорично проти. Поки чиновники посилюють покарання, "бляхарі" готують масовий мітинг. (Рос.)

З людини в Людину: як українські педагоги змінюють життя дітей

У 2017 році в Україні стартувала національна премія Global Teacher Prize Ukraine. УП.Життя обрала трьох українських педагогів, які змагаються за здобуття "Нобеля" для вчителів, і розпитала у них, як це змінювати освітню систему зсередини.

Українські інтереси у Вашингтоні: хто й навіщо звертається до американських лобістів

Для українських бізнесменів робота з американськими лобістами є способом просування своїх компаній у США, а також своєрідним захистом від тиску всередині України.

"Ля, свет горит!" Як Зайцеве між обстрілами крокує до "світлого" майбутнього

"Ми деколи в хованки тут бавимось", – вказує на підвал Данило. Хлопець з батьками живе в окупованій частині Зайцевого, але на літо приїхав в гості до бабці в підконтрольну Україні частину селища.

Заступник міністра фінансів: чотири транші від МВФ — так далеко ми ще не заходили

Як Мінфін готується до пікових виплат зовнішнього боргу? Чим Україна може привабити інвесторів? Що буде далі з інфляцією та курсом гривні? Про це ЕП розповів заступник міністра фінансів Юрій Буца.

Куди йде віра. Як живе головне в Україні село старообрядців

- Ой, у нас вдома електрика. Нам віра, звичайно, забороняє. Але зараз куди без цього всього. Та й так... Буває, візьмеш в рот шматок, а потім згадаєш, що не перехрестився... (рос.)

Тачки, яхти, діаманти: Франція почала переслідування іноземців-корупціонерів

У 2011 році паризька поліція конфіскувала 11 спортивних автомобілів Обіанга-молодшого на суму $5 млн. Вже за рік в його особняку на престижній у Парижі авеню Фош було проведено обшук та виявлено предмети розкоші на мільйони євро...

Річниця Іловайська. Керівництво армії умиває руки?

Офіційно визначити 29 серпня Днем пам’яті загиблих в Іловайську та довести розслідування до кінця. Такі основні вимоги бійців та родин загиблих у третю річницю виходу з Іловайська.
Інфокарти

Світ накриває "блокчейн-бульбашка". Хто на цьому заробить і причому тут Bitcoin

У гонитві за легкими грошима люди без будь-яких гарантій вкладають величезні кошти в блокчейн-стартапи. Бульбашка лусне через два-три роки, впевнені фахівці. (рос.)

Хорватський досвід для України: Неможливе прощення того, хто вбив людину на війні

ЄП поговорила з Весною Шкаре-Ожболт, яка у 1996 очолила процес мирної реінтеграції хорватського Подунав’я. Про війну та мир, прощення та амністію...

Щастя – бути живим. Як киянин пережив 9 операцій і навчився танцювати сальсу

Лікарі давали лише 2% на те, що він виживе. Як Андрієві вдалося перемогти пухлину, знову встати на ноги і навіть танцювати сальсу.
Реклама: